Umučený kněz Toufar ležel ve společném hrobě s lidskými plody

Autor: Pavel Schuster - 
10. 11. 2014
05:00

V tichosti začali o víkendu vykopávat ostatky kněze Josefa Toufara (†47). V 50. letech ho do hromadného hrobu v pražských Ďáblicích pohřbili poté, co ho umučili k smrti.

Neprůhledný plot ode zdi ke zdi, bílý stan zakrývající vykopávky, hlídka městských strážníků, hrobníci a antropologové a hromada hlíny. Blesk byl jako jediný na místě.

S vykopáváním na hřbitově v pražských Ďáblicích začali v sobotu ráno a zřejmě budou ještě nějakou dobu pokračovat. Nebude totiž jednoduché v hromadném hrobě, kde je více než 200 lidských těl, najít ty správné ostatky patřící knězi Josefu Toufarovi.

Kostra pátera má údajně ležet samotná v jedné rakvi v šachtě XVI, číslo 19. Ta má čtyři patra a v každém z nich je prý 10 rakví. V ostatních jsou ostatky i více lidí, v jiných i popel více než dvaceti. A nejsou to jen oběti režimu. Leží zde i ostatky z patologie, zemřelí, ke kterým se nikdo nehlásil, předčasně narozené a zemřelé děti, lidské plody.

Exhumace ostatků – čili nález a následná analýza těch správných – může trvat až půlroku. To je ale už jen krátká doba, rodina o důstojné pohřbení usiluje již od roku 1968. Toufar by se mohl dočkat i blahořečení, církev proces zahájila v roce 2013, bez exhumace by se tak stát nemohlo.

DNA od praneteře

StB chtěla smrt ututlat. Nehodil se jim takový skandál. Toufar zemřel, druhý den byla pitva a hned po ní, protože zjistili, že tělo v den smrti nejde spálit, tělo zakopali.

Exhumace přinese nová svědectví, pitevní protokol byl totiž na objednávku dost zmírňován. Aby bylo jisté, že jde o Toufarovy ostatky, je potřeba DNA. Tu poskytne páterova praneteř.

Číhošťský zázrak

Spekuluje se, že číhošťský zázrak byl vykonstruován státní mocí. Mohlo jít o provokaci Státní bezpečnosti na objednávku KSČ. Pátera zatkli 28. ledna 1950. Obvinili ho z inscenování zázraku pomocí drátkového zařízení. Po sérii brutálního mučení Toufar podepsal přiznání. Režim využil číhošťského zázraku k raziím proti církvi.

Číhošťský zázrak V kostele Nanebevzetí Panny Marie v Číhošti u Ledče nad Sázavou 11. prosince 1949 se během kázání místního faráře Josefa Toufara několikrát ze strany na stranu pohnul půlmetrový kříž nad oltářem. Zůstal vychýlen a pootočen ke kazatelně. Od té doby se akt považuje za zázrak, dodnes nebyl vysvětlen.

Více o Číhošťském zázraku čtěte ZDE

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

francik ( 10. listopadu 2014 20:46 )

Ještě horší bude až se taky někdy v budoucnosti začne psát o těch zvěrstvech co se dějí dnes a škoda, že se toho asi nedočkáme.Všechno vytunelované,rozkradené, bezdomovci, lidé bez práce anebo makají za minimální mzdy, matky s dětmi, důchodci a mnoho ostatních obyčejných lidí. Celou církev je třeba poslat do pekel spolu s knížetem, Kalousem,Havlem,Klausem,Nečasem a další sebrankou, která nas ožebračila.

nicol30 ( 10. listopadu 2014 18:52 )

neskutečné jaké zvěrstva to byla a celkem nedávno. Možná horší jak ve středověku. Na druhou stranu kde byl bůh, když ho farář potřeboval.....

sheila16 ( 10. listopadu 2014 17:54 )

No hlavně, aby ho našli. Žije ještě někdo z té doby, kdo ví, kde byl pohřben ? Nějaký hrobník z té doby ?

sheila16 ( 10. listopadu 2014 17:52 )

To bude průser, jestli ho nenajdou, ale snad žijí ještě někací lidé, co přesně vědí, kde byl pohřben ?

kardas. ( 10. listopadu 2014 16:38 )

Církev nejkrutější organizace, která ve jménu Ježíše Krista po staletí vyhlazovala celé národy, upalovala ženy a ožebračovala lid. Nic horšího zatím na této Zemi neexistovalo, to i Hitler byl proti tomu odvar a lidumil.

Zobrazit celou diskusi
Další videa