Sobota 18. května 2024
Svátek slaví Nataša, zítra Ivo
Oblačno, déšť 19°C

FBI zná totožnost džihádisty, který popravil dvojici Američanů

Autor: ČTK - 
26. září 2014
07:15

Americký Federální úřad pro vyšetřování (FBI) zná identitu maskovaného muže, který jménem extremistického hnutí Islámský stát sťal dvojici amerických novinářů. Oznámil to dnes ředitel FBI James Comey, který však odmítl uvést totožnost či národnost vraha.

Novináři James Foley a Steven Sotloff zemřeli rukou muže, který na nahrávkách brutálních činů zveřejněných IS mluvil s britským přízvukem. Britská média zveřejnila řadu informací o jeho možné identitě. Podle jedné z verzí mohlo jít o bývalého londýnského rappera, podle další je muž známým vůdcem britské teroristické buňky v Sýrii.

Spojené státy nyní podle Comeyho tohoto člověka identifikovaly, bližší podrobnosti však ředitel FBI novinářům neřekl.

Hnutí Islámský stát vraždy oba Američanů označilo za odvetu za americké letecké operace proti islamistům v Iráku. Pentagon v reakci na nebezpečí představované IS tento týden zahájil bombardování pozic extremistů rovněž v Sýrii.

Počet Američanů, kteří v současnosti v této zemi po boku radikálů bojují, se pohybuje okolo desítky, neboť řada lidí, kteří v minulých letech odjeli posílit řady extremistů na Blízký východ, se vrátila do Spojených států, oznámil dnes Comey. Někteří z nich byli podle šéfa FBI zatčeni, jiní jsou pod dohledem.

Ministr obrany Chuck Hagel přitom ještě začátkem září uvedl, že v řadách IS může bojovat až stovka lidí s americkými pasy.

provokaterka ( 26. září 2014 12:49 )

Nevěřím amikům,v případě sestřelení malajského ledadla tvrdili,že mají důkazy,že to byli separatisti,ale ani jeden neukázali,údajně kvůli prozrazení zdroje ,hlavně,že ukázali ruské vojáky,jak jsou u hranic s Ukrajinou.

alex0800 ( 26. září 2014 09:45 )

FBI dohledala identitu herce z filmu o "řezání hlav" bez kapky krve i po několika přejetích nožem po tepnách.. Stačí porovnat se skutečnými popravami a pochopíte, že při prvním tahu nožem po krčních tepnách z obětí tryská krev, ale na nahraných filmových záběrech pro západní země se neobjevuje ani kapička. Navíc jde o studiové záběry před promítaným pozadím, což je velmi dobře vidět.. Stačí se jen koukat pořádně a brát placenou propagandu s velkou rezervou, neboť většina jejich "zpráv" je otočená o 180 stupňů.. Ale je vtipné, že by FBI hledala špatné herce z propagandistických videí. Ti mají na práci likvidaci vlastních občanů, kteří prohlédli systém otroctví a totalitní diktatury USA, kterou infikuje celý svět skrze lži o šíření "demokracie" a "boji s terorismem" a mohli by ohrozit vznik Nového Světového Řádu za kterým se skrývá čisté luciferiánství, kterému se elita věnuje již stovky let s vírou, že jim Zlý za nevinné lidské oběti a duše přinese něco více než jen lži.. Jde o omyl elity, která naivně věří, že ten nejslabší jim dá nejvíce a úplně při tom plivou do tváře skutečnému všemocnému stvořiteli, který nám dává jasně najevo svou přítomnost, pokud ho o to požádáme při modlitbě, která je nejsilnější zbraní proti temnotě současnosti a jejím vlivům. Lidské tělo je smrtelné, leč duše nikoliv, byť se Vás snaží systém přesvědčit o opaku již několik set let. A elita této lži věří a proto se snaží oddálit smrt co nejvíce to jde.. Nebo znáte případ okultní loutky současnosti, která by dobrovolně spáchala sebevraždu?

marie60 ( 26. září 2014 08:04 )

Nechápu jak může člověk podříznout krk druhému člověku.I kdybych byla na někoho hodně naštvaná, tak bych nemohla tuhle hrůzu udělat. Několikrát jsem viděla i foto, že se u řezání hlav ještě tyhle zrůdy s hadrou na hlavě smějí.Jsou to bezcitní tvorové.

Zobrazit celou diskusi