Dívka z fotografie elity české šlechty je krásná reportérka Primy s modrou krví!

13. 9. 2014
05:26

Stála úplně vzadu na fotografii 20 šlechtických rodin na Pražském hradě. Naší pozornosti však neunikla. Její tvář totiž znáte a denně ji vídáte. Zaujme vás i její jméno. Filipa Šebová je televizní reportérkou, ale také pokračovatelkou starobylého českého rodu. Blesk.cz prozradila, jaké to je, žít s modrou krví.

Reportérka Filipa Šebová pochází z rodu pánů z Bubna a Litic, příbuzných Přemyslovců. "Můj šlechtický původ není něco, co bych říkala na potkání," upozorňuje. "Ani moje hodně dobrá kamarádka a zároveň kolegyně, se kterou jsme byly loni na Islandu, to až do této chvíle netušila. Tajemství to není, ale abych všem vyprávěla, že moje babička vyrůstala na zámku, to také ne," vysvětluje známá tvář z Primy.

Nedělaní Blesk

Její šlechtický původ ji v mnohém ovlivnil. "V našem rodovém hesle máme ´Ctíce předky, sebe ctíme´. Mám asi daleko větší a silnější vztah k rodině a naše rodina je opravdu veliká, pro mě moc důležitá. Možná mám i trochu jinou výchovu, než lidé kolem mě. Pokračovat v našem rodu je pro mě asi ze všeho nejvíce radost i čest," prozradila Šebová Blesk.cz.

Babička hraběnka věděla o příteli jako první

Filipa je vnučkou hraběnky Eleonory Dujkové (85), vídeňské rodačky a majitelky renesančního zámku Doudleby nad Orlicí. Ten byl však v roce 1948 zestátněn komunisty a život na zámku vystřídaly strasti totality. Jako třídní nepřítel byla Eleonora přinucena opustit gymnázium, přestěhovala se do bytu v Praze a později pracovala jako pomocná síla v jídelně, servírka či prodavačka novin.

Po sametové revoluci se rodina do Doudleb vrátila. Eleonora má čtyři děti - syny Petra a Michala a dcery Marketu a Monicu, která je maminkou Filipy Šebové. "Babičku mám moc ráda a jezdím za ní. Je pro mě velmi blízká a občas je jediná v rodině, komu na sebe řeknu něco, co nikdo jiný neví. Například, když se v mém životě objevil nový přítel, tak ho znala jako první právě babička. Je i ve svých 85 letech velmi moderní, nemá předsudky a dokonce používá internet a Skype," říká Šebová s úsměvem.

Se svou maminkou a řadou příbuzných se pak Šebová zúčastnila na Pražském hradě setkání šlechty, která si připomínala podepsání protinacistické deklarace z roku 1939. Vznikla přitom i unikátní, na které nechybí ani Karel Schwarzenberg, Filip Sternberg či Jaroslav Lobkowicz. Šebová má však s podobným focením i předchozí zkušenosti. "Podobně se všichni fotíme po generace, snad od vynálezu fotografického přístroje. Třeba před bránou v Doudlebech, když je nějaké setkání. Naposledy to byly 80. narozeniny babičky," dodala Filipa.

Kdo je Filipa Šebová

• Vystudovala Fakultu sociálních věd na Univerzitě Karlově

• Předci z matčiny strany pocházejí z Přemyslovců. Jméno však dostala Filipa po sestřenici z otcovy strany, která žije na Novém Zélandu.

• Působí jako reportérka v domácím zpravodajství na FTV Prima

• Jako své zájmy uvádí cestování, lyžování, plavání a jízdu na kole.

Historie rodu Bubna-Litic

Páni z Bubna pochází z Plzeňska. Rodovým sídlem byl hrad Buben, dnes zřícenina nedaleko Plzně. Zmínky o rodu sahají do 14. století v souvislosti se Stachem z Bubna, purkrabím na hradu Potštejn. V 16. století zakoupil Mikuláš starší z Bubna pozemky v okolí Doudleb a nechal též postavit zámek v Žamberku. O jeho bratrovi Heřmanovi z Bubna se traduje dobrodružná legenda. Kdysi při cestách v "dalekém kraji mouřenínů" prý přemohl lva, který poslušně lehl k jeho nohám. Od 17. století má rod v erbu v levém poli buben a v pravém poli hlavu lva.

dfghjk ( 9. září 2015 14:29 )

No když je to šlechtování baví... ale že se dala do služeb bulváru, to jí ke cti neslouží.

kobyla1 ( 14. září 2014 17:53 )

http://svobodnenoviny.eu/kdo-haji-usa-je-bojovnik-za-svobodu-kdo-je-nehaji-je-terorista/

pepatiso ( 14. září 2014 09:19 )

3 maníci se stříkačkami, by tu fotku trošku líp vybarvily,do modra.Akurát bych byl zvědavej co by vyteklo z toho prasete duku,asi kýbel sraček!

tomik007 ( 14. září 2014 07:04 )

Nebyla nahodou v CR szlichta zrusena Blesku ???

kobyla1 ( 14. září 2014 00:06 )

http://outsidermedia.cz/jelena-bondarenko-vl%c3%a1da-vyhro%c5%beuje-p%c5%99%c3%admou-fyzickou-likvid ac%c3%ad-opozi%c4%8dn%c3%adm-politik%c5%afm-na-ukrajin%c4%9b/

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa