Moderátoři, nejdříve odpovězte sami!

1. V čem si myslíte, že jste dobrý moderátor. Je to vaše silná stránka?
2. Co by se naopak dalo zlepšit?

Klára Doležalová (40)

1. Jsem temperamentní a upovídaná, což jsou věci, které mi v profesi moderátora jenom pomáhají.

2. Diváci mi často píší, že bych se ve zprávách měla víc smát, prý mám nakažlivý úsměv. Jenže jak víme, při zprávách to často nejde.

Názor Jany Postlerové:

Klára je důvěryhodná, přece jen už jí není dvacet. Navíc je to herečka a má předchozí moderátorské zkušenosti, což je velmi důležité. I když někdy by měla svůj styl malinko přizpůsobit tomu, že teď moderuje zprávy, občas je lehce na hraně. Ale hlavně je to opravdová ženská, splňuje všechny tři parametry dobrého moderátora což je hlava, srdce a pohlaví.

Známka: 1-

Klára před naší schůzkou trvala na tom, že dorazím bez fotografa. Oddechla si, že nemusí ztrácet čas make-upem.

Tomáš Hauptvogel (40)

1. Myslím si, že schopnost improvizace můžu považovat za svou silnou stránku. Vždy se snažím dávat do moderování svou energii. Ostatní nechť posoudí diváci.

2. V tomto případě bych si dovolil parafrázovat jistého velmi úspěšného člověka: Když si někdo začne myslet, že není co zlepšovat, je to začátek konce.

Názor Jany Postlerové:

Tomáš je sportovec, ten do toho jde hlavou, srdcem, prostě vším. Mám ho velmi ráda, myslím, že až mu ještě trochu prošediví skráně, tak to nebude mít chybu. Jeho sportovní duch se přenáší do zpráv, má letité zkušenosti, vypracoval se a nesmírně na sobě maká.

Známka: 1-

Tomáš Hauptvogel je zkušený moderátor.

Terezie Kašparovská (36)

1. Odolnost vůči stresu.

2. Snažím se pořád zlepšovat, nikdy nejsem na sto procent spokojená.

Názor Jany Postlerové:

Terezie je podle mě naše nejlepší moderátorka zpráv. Je to vzdělaná holka s obrovskými redaktorskými zkušenostmi. Kdysi během povodní jsem byla u toho, když musela jít moderovat do terénu, dělala živý přenos a mluvila asi dvě minuty spatra. A byla bezchybná! Pro mě je ona, společně s Karlem Voříškem, absolutní špička.

Známka: 1*

Tak znají diváci Kašparovskou..

Gabriela Kratochvílová (24)

1. Zatím vynikám tím, že jsem za moderátorským pultem chvíli, a tak jsem ten nováček, který se má stále co naučit. Řekla bych ale, že mi hodně pomáhá má povaha, přirozenost a pracovitost.

2. Je stále co zlepšovat, ale zatím nejvíc bojuji s nervozitou. Ta mě sice motivuje, ale dokáže taky pořádně rozhodit. Potřebuji načerpat více zkušeností a více si věřit.

Názor Jany Postlerové:

Gábina má určitě na to, aby se vypracovala. Nezanedbává ani své vzdělání, studuje vysokou školu. Domnívám se ale, že v současné době je omyl dát ji do hlavních zpráv, byla by velmi příjemnou moderátorkou VIP zpráv. Tohle je pro ni zatím příliš velké sousto.

Známka: 2-

České Miss Gábině Kratochvílové to jako vždy seklo

Karel Voříšek (50)

1. To nechť posoudí laskavý divák sám.

2. Jako bych slyšel Jarosla Weigla od Cimrmanů nebo Janu Postlerovou, která má mluvení v malíku: Pozor na předložky, pane doktore, pozor na ně!

 Názor Jany Postlerové:

Karel má za sebou obrovský kus práce. Je to nejen profesionál, ale i skvělý člověk, takže jsem ochotná mu některé věci odpustit. Třeba to, že na Nově přestal dávat důraz na předložky. Nebylo by špatné, kdyby je dala Prima s Terezií dohromady, to by nemělo chybu.

Známka: 1

Karel Voříšek je rád, že je na Primě

Markéta Fialová (43)

Odmítla na naše otázky odpovědět.

Názor Jany Postlerové:

Markéta je také v podstatě inventář televize Nova. Bohužel ji opustil Karel Voříšek a zůstala sama, což si nejsem jistá, že je úplně dobře. Je to profesionálka, jen mi někdy přijde, že je na mě, coby na diváka, trochu "načuřená". Ale pak se zas usměje a všechno je v pořádku.

Známka: 1

Moderátorka Markéta Fialová.