Čtvrtek 22. února 2024
Svátek slaví Petr, zítra Svatopluk
Oblačno, déšť 9°C

Ostatky obětí letu MH17 v Malajsii: První letadlo s těly dorazilo do Kuala Lumpuru!

Autor: senf - 
22. srpna 2014
07:29

Dnes ráno přistál na letišti v Kuala Lumpuru letoun s ostatky obětí, které tragicky zahynuly při letu MH17. V polovině července bylo z nebe sestřeleno dopravní letadlo Boeingu 777 nad východní Ukrajinou, tehdy zahynulo vše 298 cestujících a členů posádky.

Na malajské letiště dnes dorazil speciální letoun, který převezl prvních dvacet těl a uren cestujících ze sestřeleného letadla Malaysia Airlines. Vláda vyhlásila na tento den smutek a vyzvala všechny občany k minutě ticha za oběti katastrofy.

17. července zahynulo celkem 298 lidí, z toho 43 Malajsijců a zbylých 195 byli cestující z Nizozemska. Právě v Holandsku byla všechna těla identifikována a postupně jsou předávány pozůstalým. Vyšetřovatelé prozatím identifikovali pouze 30 lidí z Malajsie. Další speciál bude vypraven do Malajsie v neděli.

Letoun MH17 byl sestřelen nad Ukrajinou střelou země-vzduch odpálenou z míst, která ovládají vychodoukrajinští povstalci. Vyšetřování nehody je stále v běhu, ovšem zajišťování důkazů je díky bojům velmi problematické. Pozůstatky obětí ležely z tohoto důvodu několik dní na místě pádu letadla, postupně pak byly převáženy k identifikaci do Nizozemska. První předběžné výsledky pátrání mají být zveřejněny v září.

Video Krvavý letecký týden! Za 7 dní zemřelo už 461 lidí! - Tomáš Polák, Reuters
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

provokaterka ( 22. srpna 2014 09:49 )

I blondýna po shlédnutí poškozeného trupu letadla pozná,že to nemohla udělat raketa země vzduch,ta by svými fragmenty poškodila daleko větší část letadla,ne jen malinky otvor u pilotní kabiny.

asijo ( 22. srpna 2014 09:44 )

http://svobodnenoviny.eu/sokujici-dukazy-experta-boeing-777-byl-sestrelen-ukrajinskym-letounem-mig-2 9/

jarda304 ( 22. srpna 2014 08:08 )

zjevně máš jasno. To dnes nemají ani kyjevští náckové, naposled sdělili, že letadlo asi sestřelila přeci jen ukrajinská armáda, ale byli to "dezertéři"

Zobrazit celou diskusi