Úterý 29. září 2020
Svátek slaví Michal, zítra Jeroným
Oblačno, déšť 14°C

Sestřelené letadlo na Ukrajině: Čtrnáctiletý kluk vyfotil start stroje smrti!

Autor: ljš - 
17. července 2014
19:50

Měla to být běžná fotka startu letadla. Teď ale snímek, který vyfotil teprve čtrnáctiletý letecký nadšenec Tom Warners, součástí zpravodajství všech světových zpravodajských stanic. Chlapec totiž pořídil poslední obrázek malajského boeingu před pádem.

"Jsem čtrnáctiletý letecký nadšenec z Nizozemska. Fotím hlavně na letišti v Amsterodamu," píše na svém twitterovém profilu Tom. Jeho záliba ho teď proslavila po celém světě. Povedlo se mu totiž vyfotit letadlo MH17, která o několik desítek minut později, spadlo nad Ukrajinou.

Fotku chlapec pověsil na Twitter a ta rázem obletěla svět. Ve svém zpravodajství ji použily všechny světové televizní stanice. "Všem moc děkuju za gratulace, že je moje fotka v televizi. Nestíhám všem odepisovat. Nepřestávám myslet na pasažéry a posádku," píše na svém profilu.

Malajsijský boeing, který odstartoval z amsterodamského letiště Schiphol dnes v poledne a směřoval do Kuala Lumpuru, se dnes zřítil u ukrajinsko-ruských hranic. Byl prý sestřelen z výšky deseti kilometrů. Letoun začal neočekávaně klesat zhruba padesát kilometrů před vstupem do ruského vzdušného prostoru. Kdo za tragédií stojí, je předmětem vyšetřování.

Video Drsné záběry z místa neštěstí: Sem dopadl sestřelený Boeing! - BLESK.TV

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud