Rok od smrti Moniky a Klárky: Smrt elektřinou během několika vteřin!

Autor: Etienne Bláha - 
30. července 2014
05:00

Policie obviňuje Petra K. (36), že vyvraždil svou rodinu elektřinou. Jeho právnička Jana Rejžková to považuje za nemožné. Odborníci ale vyšetřovatele podporují, neboť tvrdí: Zabít elektřinou je snadné a rychlé!

Ze zavedení elektřiny do těl obětí dělala advokátka Petra K. neřešitelný problém. Přitom Petr K. si udělal svařovací kurz, kde jsou znalosti o elektřině samozřejmě potřebné. „Můj klient umí maximálně zašroubovat žárovku,“ zlehčovala jeho schopnosti advokátka.

Nic složitého

„Na zabití elektřinou není nic těžkého. U dvouvodičové zásuvky musíte mezi oba dráty dostat tělo, které pak funguje jako spotřebič. Elektřina jde prostě skrz něj,“ vysvětlil šéfredaktor portálu elektrika.cz Miroslav Minařík.

A smrt většinou nastává rychle. „Smrtící je totiž průchod proudu srdcem, které se zastaví. Stačí na to chvíle,“ dodal. Voda by zdrcující účinek proudu umocnila, nutná ale není.

Video Případ Petr K.: Exkluzivní rekonstrukce vraždy Moniky a Klárky! - Tomáš Polák, David Malík, Etienne Bláha

Verze Petra K.

„V egyptské pitvě stojí jako důvod úmrtí zástava srdce,“ prohlásila dříve Rejžková, čímž chtěla vyloučit smrt elektřinou. To se jí ale po zjištění Blesku, že elektřina zastaví srdce, příliš nepovedlo.

Další jedinečná kniha z edice Blesk extra

marie60 ( 31. července 2014 14:04 )

Máma se bude vždy bít za své dítě i kdyby to byl vrah.Taky mi jeho otčím připadne jako by byl podpantoflák. Většinou dává rozhovory pí.Kramná.

marie60 ( 31. července 2014 14:01 )

  Většina chlapů rozumí eletřině a nemusí být rovnou v tom oboru vyučení.On měl svářecký kurz, takže nebyl až takový blbec.Nevím však, jestli by byl schopen zabít i své dítě.Možná to byla blbá náhoda..nechtěla bych být soudcem.

pianko.klidek. ( 31. července 2014 12:24 )

má pravdu hopsík, ale tobě pořádně hrabe.

pianko.klidek. ( 31. července 2014 12:23 )

persumpce neviny je závazná jen pro soudce a vyšetřovalele, ty seš dobrý pako.

jerry ( 30. července 2014 20:35 )

Stát zažaluj.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud