Šílenci utekli od nehod, na první pomoc kašlali: V Praze smetl řidič 6 lidí, na Liberecku zabil chodce!

Řidič BMW smetl taxi a odhodil ho na šest chodců. Od nehody utekl.  (Autor: Facebook Tíseň TV)
Autor: simao, ČTK - 
20. července 2014
17:01

Jak hub po dešti se za posledních několik málo dnů urodilo případů, kdy řidiči po bouračce, kterou způsobili, zmizeli (a nebo alespoň chtěli zmizet) z místa nehody! Cizinec v Praze, který v neděli patrně smetl 6 lidí, pro to měl jasný důvod. Pokud tedy řídil on. Nadýchal 1,47 promile. Po řidiči z Liberecka, který ujel po sražení chodce, policie stále pátrá. Jeho oběť (†21) svým zraněním podlehla!

Šest chodců dnes ráno v centru Prahy vážně zranil řidič, který ve vysoké rychlosti a podle tn.cz i v opilosti nezvládl své auto. Policie poté vypátrala mladíka (26), jehož doklady zůstaly ležet v autě. Při dechové zkoušce mu naměřili i po prodlevě a střízlivění při pátrání 1,47 promile. Zda řídil skutečně on, to mají nyní odhalit kamerové záznamy. 

Pokud v době nehody seděl za volantem, hrozí mu trest až 5 let - za neposkytnutí pomoci, ublížení na zdraví a ohrožení pod vlivem návykové látky.

Šesti lidem totiž řidič způsobil středně těžká zranění. "Utrpěli úrazy hlavy, poranění hrudníku a další zranění, jeden z nich i zlomeninu dolní končetiny," uvedla Klára Fikejzová z tiskového oddělení pražské záchranné služby. Šlo o čtyři muže a dvě ženy, převezené do motolské nemocnice. Jeden ze zraněných skončil ve vinohradské nemocnici.

V posledních dnech se staly další podobné případy, po kterých hrozí viníkovi odsouzení za neposkytnutí pomoci. Další mladík (22) z Jáchymova ve čtvrtek v obci Otovice u Karlových Varů srazil a vážně zranil cyklistu. Z místa nehody se snažil ujet, navíc byl pod vlivem drog. Skončil ve vazbě, nyní mu také hrozí 5 let za mřížemi.

Policie pátrá po řidiči z Liberecka: Zabil chodce (†21) a ujel!

V noci na dnešek pak zatím neznámý řidič v Hrádku nad Nisou srazil chodce (†21), který následkům zranění podlehl. Řidič z místa nehody ujel, policie po něm pátrá. Zraněného mladíka na silnici v ulici Generála Svobody objevil kolem 04:15 jiný řidič. "Okamžitě se spojil s tísňovou linkou zdravotnické záchranné služby, jejíž dispečink ho do příjezdu sanity instruoval o tom, jak pomoci zraněnému," řekla krajská policejní mluvčí Ivana Baláková.

Přes veškerou jeho snahu ale musela lékařka záchranné služby na místě konstatovat mladíkovu smrt. "Příčinou smrti mladého muže byla zranění neslučitelná se životem vzniklá s největší pravděpodobností po střetu s autem. Přesnou příčinu zjistí nařízená soudní pitva," uvedla Baláková.

Policisté po neznámém vozidle, které se s mladíkem střetlo, i jeho řidiči, intenzivně pátrají. "V této souvislosti žádáme o pomoc případné svědky, kteří k události mohou poskytnout informace o pohybu mladíka na komunikaci a o průjezdu motorových vozidel ulicí Generála Svobody v Hrádku nad Nisou dnes kolem 04:00, aby kontaktovali linku Policie ČR 158 a pomohli objasnit průběh této tragické nehody a odhalit totožnost řidiče, který zraněného mladíka ponechal na silnici bez pomoci," dodala Baláková.

dandova ( 21. července 2014 08:26 )

dandova ( 21. července 2014 08:25 )

V tancích jsme je vyhodili, v limuzínách se vrátili.

jahodove_ticho ( 20. července 2014 22:02 )

žádnej šílenec, ale ruskej zbohatlickej póvl, kterýho je plná Praga...

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud