Pátek 18. září 2020
Svátek slaví Kryštof, zítra Zita
Jasno 18°C

Děsivá smrt na Vsetínsku: Muže (†45) rozmáčkl strom, zůstal pod kořeny!

Na Vsetínsku došlo k tragédii, dělníka v lese zabil strom  (Autor: Foto Blesk - Slávka Červená)
Autor: simao, ČTK, sč - 
11. června 2014
12:01

Pomáhal zprůjezdnit cestu do soukromého lesa, přišla si však pro něj smrt. Při odstraňování vyvrácených stromů se uvolnil jeden z těžkých kmenů a i s kořeny spadl na Vsetínsku na jednoho z dělníků. Muž na místě zemřel.

Dělník zůstal zaklíněn pod kořeny, jeho zranění byla krajského mluvčího hasičů Libora Netopila neslučitelná se životem. Hasiči pomáhali s vyproštěním těla za pomocí lesního traktoru, příčinu neštěstí vyšetřuje policie. Nařízena byla i soudní pitva.

"K tragické události došlo včera kolem sedmé hodiny večer v katastru obce Valašská Senice, v místě zvaném Vrbovec. Trojice mužů odstraňovala a zpracovávala s pomocí motorové pily v soukromém lese popadané vyvrácené stromy smrků, kdy pánové chtěli vyčistit od smrkových vývratů především zablokovanou lesní cestu," popsala krajská policejní mluvčí Lenka Javorková.

Dělník nepracoval v lese sám, ale s dvěma kamarády. "Když pánové zjistili, že je jejich kamarád zavalen, snažili se ho vyprostit, ovšem neúspěšně, proto ihned volali linku tísňového volání 112. Na místo přijela rychlá záchranná služba a rovněž hasiči. Lékař však už mohl pouze konstatovat smrt," dodala mluvčí podle které kriminalisté nyní zjišťují, zda na smrti muže nenese vinu další osoba.

 

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud