150 milionů od státu schramstla firma: Za vším stojí kmotr Mrázek!

Autor: Jan Exner - 
6. 6. 2014
18:34

„Svěží jarní touhu vám dodá sladkovodní ryba“ … Za kampaň  s podobně duchaplnými hesly stát zaplatil 150 milionů korun! Jak Blesk zjistil, vysvětlení mohlo být prosté: autora říkanek doporučil kmotr podsvětí František Mrázek (†47)!

Do černé díry zvané Ryba domácí nateklo 178 milionů korun z Evropské unie. Kampaň měla podpořit větší konzumaci rybího masa. Za sto padesát milionů k tomu měla pomoci firma Dorland. Její majitel byl podle policejních odposlechů Mrázkův člověk.

„Ten z Dorlandu se jmenuje Dřízhal? Ten je náš,“ chvástal se kmotr před známým lobbistou. Mrázek proslul kromě jiného tím, že dokázal na významná místa protlačit své přátele, kteří jemu a jeho přátelům dohazovali státní zakázky za stamiliony.

Neznám, nevím…

Dřízhal ale teď tvrdí, že Mrázka neznal. „Nikdy jsem ho neviděl. Mé podnikání ovlivnit nemohl,“ sdělil nám někdejší majitel Dorlandu. Na otázku zda si s Mrázkem telefonoval, už ale neodpověděl… Byznys předal své dceři Lucii Češpivové. Ani ta si nemohla někdejšího šéfa podsvětí rozvzpomenout. „Sice jsem ani jako dcera nemohla vědět všechno, ale pochybuju, že ti dva se někdy viděli. Poprvé jsem o něm slyšela až v souvislosti s jeho zastřelením,“ říká žena.

Jede v tom Gandalovič

Dřízhal »v tom« každopádně chodit umí. Dlouhá léta je spojován například s ODS, které se měl starat o stranický časopis. Z ODS je i Petr Gandalovič (49), který byl ministrem zemědělství v době, kdy Dřízhalova firma »rybí zakázku« za 150 milionů získala. Mobil nynějšího velvyslance v USA Gandaloviče, kterého jsme chtěli požádat, aby se ke kauze vyjádřil, byl včera nedostupný.

Kampaň se minula účinkem?

Mnohamilionová reklamní kampaň měla pomoci zvýšit spotřebu českých sladkovodních ryb a výrobků z nich. Podle Českého statistického úřadu jejich spotřeba na hlavu ale od roku 2009 klesá.  Ochutnávky v Makru nebo schovávání lahví se vzkazy typu: „Nenechte nás plavat a splníme vám 3 omega mastné kyseliny. Vaše sladkovodní ryby,“  zřejmě nezabraly. Šéfka Dorlandu ale tvrdí opak. „Naopak stoupla spotřeba kvalitních sladkovodních ryb z 1,29 kg na 1,43 kg na osobu za rok,“ stojí si na svém Češpivová.

Z policejních odposlechů

Mrázek:  Ten z Dorlandu se jmenuje Dřízhal? Ten je náš.“
Milan: „Zavolám to Honzovi.“
Mrázek: „Už jsme se na Dorlanda napojili a vysvětlili mu, že se s ním houpe židle. Tak ať se nedohoupe. ...“

Z knihy Kmotr Mrázek II Krakatice

Doporučujeme
ikolop ( 7. června 2014 04:23 )

Zavřít tuneláře hlavně z ODS, jinak tunely neskončí !

vagen ( 7. června 2014 01:02 )

Drizhalem

vagen ( 7. června 2014 01:01 )

Hlaváč byl poskok kmotrů ze severu Oulickeho a Nováka

vagen ( 7. června 2014 01:00 )

strašlivá špína

vagen ( 7. června 2014 00:59 )

Gandalovice s Drizalemz Dorlandu seznamil jeho zastupce Hlaváč v současnosti sef vztaku skupiny ČEZ.....

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa