Čtvrtek 1. června 2023
Svátek slaví Laura, zítra Jarmil
Polojasno 25°C

Tragédie v KLDR: Stovky lidí zahynuly při zřícení budovy! Ministr bezpečnosti na projekt řádně nedohlížel

Při zřícení obytné budovy v Severní Koreji zahynuly až stovky lidí. (ilustrační foto)
Při zřícení obytné budovy v Severní Koreji zahynuly až stovky lidí. (ilustrační foto)  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK - 
18. května 2014
09:01

Pod troskami obytné budovy, jež se tento týden zřítila v severokorejském Pchjongjangu, zahynuly až stovky lidí! Ministr veřejné bezpečnosti se kál: na projekt třiadvacetipatrové budovy prý náležitě nedohlížel. Podle nejmenovaného představitele Kim Čong-un „celou noc probděl s bolestnými pocity“.

Při zřícení rozestavěného obytného domu v KLDR zahynuly tento týden možná až stovky lidí, uvedli podle agentury Reuters dnes jihokorejští představitelé. Severní Korea neštěstí "nepředstavitelného rozsahu" dnes přiznala, počet obětí ale nesdělila.

Severokorejské úřady se dnes omluvily rodinám truchlících a sdělily, že neštěstí si v úterý v metropoli Pchjongjangu vyžádalo mrtvé a spustilo velkou záchrannou operaci.

Nejmenovaný představitel jihokorejského ministerstva pro sjednocení dnes prohlásil, že v úterý v Pchjongjangu spadla 23patrová obytná budova. Podle něj v ní mělo bydlet 92 rodin. Zmíněný činitel rovněž řekl, že v Severní Koreji je běžné, že se lidé stěhují do nových budov před tím, než je jejich stavba zcela dokončena. "Pokud budeme předpokládat, že každá rodina má v průměru čtyři členy, zemřely zřejmě stovky lidí," konstatoval.

Mluvčí jihokorejského ministerstva pro sjednocení uvedla, že na každém patře byly čtyři domácnosti. Není podle ní ale známo, kolik lidí bylo v době tragédie v budově. Oficiální severokorejská tisková agentura KCNA napsala, že ministr veřejné bezpečnosti se "kál" a řekl, že "na projekt náležitě nedohlížel, čímž zavinil nepředstavitelnou nehodu".

Záchranné práce byly prý ukončeny v sobotu. Zpráva agentury KCNA je pozoruhodná především proto, že severokorejský komunistický režim přísně cenzurující státní média zřídkakdy povolí zveřejnění informací, které mohou být vnímány negativně.

Zpráva rovněž cituje nejmenovaného představitele, podle nějž severokorejský vůdce Kim Čong-un "probděl celou noc s bolestnými pocity poté, co se o nehodě dozvěděl".

zabibol ( 19. května 2014 08:32 )

Co dodat. Komunisti-vrazi, kolaboranti a lemplové.

ruudazvostravy ( 18. května 2014 14:23 )

Noyo,ye to skrátka f pý.či.Ve svjetě sto let nespadnul žáney barák a yediney, kerey dělá takovídle prasečyny ye akonrát Kymčok.Nedá lydem žrát,každýho hnet popravuye,abi se pak zjystilo,že ye ouplně žyvey,páč se ten dotyčney přet tím pro nemoc vomluvil.Kdepák,yedině mi tady máme tu pravou demógracyjy,že prey uš jý chtěy podle nás zavádět y Marťani,abi se u nich mohli stavět taki takoví králykárny a na každým rohu seksšop.

rumovapalice ( 18. května 2014 10:42 )

vem si prášky a vrať se zas do klecovýho lůžka

rumovapalice ( 18. května 2014 10:40 )

honza ten blb je určitě člen modrýho týmu, prostě debil bez mozku

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa