KLDR trápí sucho: Hrozí hladomor! Vůdce mobilizoval armádu na ochranu polí

KLDR postihla sucha, ohrožují úrodu. Diktátor Kim Čong-un povolal k polím proto i část armády
24. 6. 2014
09:15

Severní Koreu trápí pokračující sucho. Vysychají řeky, potoky i vodní nádrže. V ohrožení je úroda, opět hrozí hladomor. Izolovaná komunistická země proto údajně mobilizovala část své milionové armády, aby se pokusila ochránit pole.

Současné sucho je nejhorší, jaké KLDR postihlo za poslední desetiletí. Některé oblasti zažívají nejnižší množství srážek od roku 1961. A nezaprší a nezaprší. Krom armády proto vláda povolala do akce úředníky, farmáře i ženy, aby pomáhali přesměrovat zbylou vodu do vyschlých polí s obilovinami a rýží. A vojáci mají za úkol některá pole i chránit. Informovala o tom agentura Reuters s odvoláním na místní tisk.

V 90. letech minulého století přitom vedl nedostatek jídla k hrozivému hladomoru, při kterém zemřelo odhadem milion lidí. Jeho vedlejším účinkem byl vznik černého trhu, který v některých oblastech nyní poskytuje potraviny, které vláda zajistit nedokáže. KLDR však vinu za chronický nedostatek potravin v zemi připisuje suchu či záplavám poměrně obvykle. Pozorovatelé však míní, že značný díl viny nese i špatné plánování centrálně řízené severokorejské ekonomiky.

andreslawicky ( 24. června 2014 20:20 )

Tak sebrat voliče KSČM a poslat je tam na pomoc

jeromeklapka ( 24. června 2014 16:21 )

Celé roky drmolíte,že je tam hlad,že chudáci jedia iba korienky a teraz hladomor

pohadkamaje ( 24. června 2014 14:21 )

Určitě stačili, dvě třetiny obyvatel Práglu jsou totiž náplava z vidlákova a instinkty fungují dlouho...

zlymikes ( 24. června 2014 12:12 )

U nás je taky sucho,tedy pokud už si v Práglu všimli kvůli starostem o Kima

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa