Tajný plán pro Severní Koreu: Čína se připravuje na svržení diktátora

Už ani Čína nevěří severokorejskému režimu.  (Autor: Profimedia.cz)
Autor: ČTK - 
8. května 2014
12:47

Velký brácha, nejdůležitější obchodní partner, spojenec a hlavní důvod, proč si Severní Korea stále může dělat, co chce. Čína už ale mladému diktátorovi nevěří. Připravuje se na situaci, že se nejtvrdší totalita na světě pod vedením Kim Čong-una brzy zhroutí. V okamžiku, kdy KLDR chystá čtvrtý jaderný test, do japonských medií unikly tajné plány, které vypracovali experti čínské armády.

Čínští odborníci počítají se zapojením zahraničních sil v KLDR, které rozvrátí systém v zemi a spustí masový útěk obyvatel země.

Dokument, který si nechal Peking vypracovat loni v létě tři měsíce po třetím nukleárním testu, počítá s rozsáhlými uprchlickými tábory na společných hranicích. V těch by prchající obyvatele 24milionové země drželi a nevpouštěli je do Číny až do důkladného prověření.

Druhý scénář ale zvažuje použití vojenské síly. Čína by pak vstoupila na území Severní Koree pod záminkou například boje s terorismem.

Čtvrtý jaderný test

Jihokorejský ministr obrany Kim Kwan-čin dnes prohlásil, že KLDR provádí závěrečné přípravy čtvrtého jaderného testu. Jakmile se komunistický režim rozhodne, může bombu odpálit, dodal podle agentury AP ministr.

Ministr Kim v rozhovoru s jihokorejskými novináři neupřesnil, jak finální přípravy na novou nukleární zkoušku vypadají. Konstatoval nicméně, že Pchjongjang může test z nějakého důvodu ještě odložit.

Severní Korea v posledních týdnech vyhrožovala, že uskuteční čtvrtou jadernou zkoušku na protest proti "americkým a jihokorejským nepřátelským projevům a mezinárodní kritice severokorejských raketových testů z letošního roku".

KLDR zatím uskutečnila tři jaderné zkoušky: v říjnu 2006, v květnu 2009 a naposledy v únoru 2013. Stalo se tak přes zákaz OSN a navzdory zostření mezinárodních sankcí po každém testu.

namoroman ( 8. května 2014 18:34 )

Skvěle mortis.... Jen piš takové nesmysly. Dodávají Tvým argumentům věrohodnost, inteligenci a sílu. Všichni Tvého inmtelektu ti to budou věřit a budou stát za Tebou. Je to to "nejlepší", co pro věrohodnost tohoto článku můžeš udělat

tomik007 ( 8. května 2014 18:30 )

Vypada jako skrizenec mezi NECASEM a BENDOU

namoroman ( 8. května 2014 18:29 )

Někde jsem četl, že původ je v Japonsku. Tak jako u tohoto článku. Japonci píšou to co se líbí Amíkům. Nebo na jejich pokyn...

xxxx678 ( 8. května 2014 18:25 )

Roman-Psy si prý vymyslel čínský bulvár,jsem četla....Kim nechal zabít strýčka,že byl údajně narkoman a kure.vník a přitom jeho kámoš Rodman je to stejné a to mu asi nevadí...

mortis69 ( 8. května 2014 18:22 )

Jedinej nesmysl a lízač komoušskej pr.de.lí jsi tu ty

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud