Pohřeb policistky (†36), kterou zabil feťák: Do nebe ji vyprovodily stovky kolegů!

Autor: rvs, ljš - 
12. května 2014
09:45

Dvě malé děti přišly o mámu, desítky policistů o skvělou kolegyni. Petru Z. (†36) zabil ve výkonu služby před týdnem zfetovaný řidič Josef N. (22). Dnes se s ní rodina, přátelé a její spolupracovníci naposledy rozloučili.

Stovky policistů dnes nepřišly k lesnímu hřbitovu nedaleko Mělníka střežit bezpečnost, ale dát poslední sbohem jedné ze svých řad. Ve slavnostních uniformách přinášeli věnce, květiny i vlajky.

 

Před začátkem obřadu vytvořili před vchodem do kapličky špalír, kterým do smuteční síně vešli pozůstalí. Hold své kolegyni vzdali také členové policejního orchestru.

 

Nad rakví zesnulé policistky promluvil také policejní prezident Tomáš Tuhý, který na pohřeb přišel společně s ministrem vnitra Milanem Chovancem. "Paní kolegyně, je nám ctí, že jste pracovala pro Policii ČR. Děkuji vám, čest vaší památce," řekl. Na závěr obřadu zazněly tři čestné salvy a státní hymna.

Po Petře Z. zůstal nejen zdrcený manžel, ale také dvě malé děti. Její kolegové se rodině proto snaží všemožně pomoci. Založili mimo jiné sbírku, díky níž vybrali několik set tisíc korun. Chlapečkům také založí spoření, do kterého budou pravidelně přispívat, aby jim jejich těžký osud alespoň materiálně usnadnili.

 

Video Policisté ve slavnostních uniformách přinášeli do kaple věnce a květiny - Blesk - Richard Veselý

ikolop ( 13. května 2014 01:35 )

Jsme jednoznačně pro zavírání narkomanů. Ale nesouhlasíme s obdarováváním policistů jinými lidmi než jejich kolegy. Známe plno případů, kdy zůstaly děti v mnohem horší bídě po úmrtí rodiče/-ů. A nikdo jim nic nedává.

ikolop ( 13. května 2014 01:33 )

Píšeme příspěvek k Bartošové sem, jelikož jste znemožnili diskutovat u článků IB a JR. Jste sprosťáci, žurnalisté, slušné médium nenapíše vulgaritu ani s vynecháním 1 písmene (zku_vysyn). Rychtář se vám konečně postavil, přestal s vámi mluvit, tak se mu mstíte i po pohřbu, ubožáci !

vilda696 ( 12. května 2014 21:31 )

běhala po silnici jako slepice bez mozku

odetka.odetka ( 12. května 2014 20:55 )

Pozustalym uprimnou soustrast a tomu hajzlovi preji to nejhorsi.

rastasan ( 12. května 2014 20:49 )

Ale vždyt podle popisu situace stála na krajnici a on do ní schválně najel.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud