Pátek 22. září 2023
Svátek slaví Darina, zítra Berta
Oblačno, déšť 19°C

Vítejte v PRACHÁČOVĚ! Moravskou Čeladnou si oblíbilo panstvo s vazbami na ČSSD

Autor: Jiří Krušina, Eva Pospíšilová - 
18. března 2014
11:50

Toto místo je označováno jako moravské Beverly Hills. V tichosti tu u golfového areálu vyrostla pozoruhodná sídla. A značná část majitelů má vazby na ČSSD. Jeden je dokonce ministr – Svatopluk Němeček (42).

Ministr zdravotnictví Němeček si v Čeladné staví dům za deset milionů korun. Na tři má prý hypotéku… Obdobnou, mnohdy ale i vyšší hodnotu mají vily a rezidence, které jsou rozesety po celé malebné vesnici ležící v srdci Beskyd.

Cena pozemků tu pěkně poskočila. Zatímco v roce 2004 se tu metr čtvereční prodával za 270 korun, teď je to podle realitních odborníků pětkrát víc – v průměru 1031 Kč. Chudší historii připomínají chatičky, které stojí vedle milionářských staveb.

Jako třeba ta Věry Kubíčkové (79), která jí a jejím rodičům zachránila život při bombardování Ostravy za druhé světové války. „Chatu postavil můj tatínek na začátku války. Tehdy byla Čeladná horskou vískou. Když se začala bombardovat Ostrava, tak jsme i s babičkou na chatu odjeli a nejhorší chvíle jsme přečkali tam,“ zavzpomínala.

Ministr Němeček je jedním ze tří přímých VIP sousedů Kubíčkové. Co na honosné domy říká? „Sousedské vztahy s majiteli nových vil jsou zatím dobré. Snad to vydrží,“ řekla Blesku. V to doufají i další starousedlíci, kteří už se ale netají tím, že proměna jejich Čeladné v moravské Beverly Hills jim nevoní…

Vítejte v Čeladné Vítejte v Čeladné | David Malík, Ladislav Křivan

KOHO JEŠTĚ UCHVÁTILO MORAVSKÉ BEVERLY HILLS?

V lázeňském domě vlastní apartmány hokejisté Petr Čajánek (38) a Roman Čechmánek (43), předseda představenstva největšího zdravotního impéria Agel Tomáše Chrenka Filip Horák (47), podnikatel v energetice a muž, co pomohl vydělat expremiérovi Stanislavu Grossovi Richard Kučík (43) a expolicista Vladimír Ustyanovič (54), bývalý poradce někdejšího premiéra Miloše Zemana.

V tomto domě mají apartmány mimo jiné hokejisté Petr a Roman Čechmánkovi V tomto domě mají apartmány mimo jiné hokejisté Petr a Roman Čechmánkovi | David Malík, Ladislav Křivan

V domě na náměstí mají byty František Gajdoš (47, vlevo), který je milionovým sponzorem Miloše Zemana a Robert Sýkora (49, vpravo), jenž se podílel na pohádkovém zbohatnutí expremiéra Stanislava Grosse. Sýkora byl také náměstkem průmyslu Zemanovy vlády.

V domě na náměstí bydlí sponzoři prezidentské kampaně Miloše Zemana V domě na náměstí bydlí sponzoři prezidentské kampaně Miloše Zemana | David Malík, Ladislav Křivan

Haciendu má v moravském Beverly Hills i zakladatel zdejšího golfového areálu Stanislav Pros (65, bývalý agent StB s krycím jménem Petr). V devadesátých letech vydělal velké peníze díky svým předlistopadovým stykům s Ruskem a následně zbohatl při privatizaci OKD.

Hacienda zakladatele zdejšího golfového areálu a výbalého agenta StB Stanislava Prose Hacienda zakladatele zdejšího golfového areálu a výbalého agenta StB Stanislava Prose | David Malík, Ladislav Křivan

Golfové hřiště je nutností Golfové hřiště je nutností | David Malík, Ladislav Křivan

Chaloupku v horách má i Petr Neoral (66), bývalý majitel Czechpol Energy, s níž počátkem roku 2000 založil Tomáš Chrenek společnost Moravia Energo. Na jejích akciích později zbohatl expremiér Stanislav Gross.

Chaloupka Petra Neorala Chaloupka Petra Neorala | David Malík, Ladislav Křivan

Richard Kučík (43), podnikatel v energetice a muž, jenž také pomohl zázračně zbohatnout Stanislavu Grossovi, si vedle greenů, jako vedlejšák postavil tento hotel.

Hotel podnikatele, který pomohl zázračně zbohatnout Stanislavu Grossovi Hotel podnikatele, který pomohl zázračně zbohatnout Stanislavu Grossovi | David Malík, Ladislav Křivan

rudyptak48 ( 18. března 2014 16:35 )

Proč tady všichni brečíte? V listopadu 1989 jste to nechali všechno na studentech. Zbytek, co neměl v gatích nasráno se chlubí, že cinkal klíči. Protože jste jenom cinkali, máte teď tyhle příživnické ploštice rozlezlé po všech stranách. A jsou i na těchto stránkách slaboduší voliči, jenž jim pořád cpou své hlasy. Vždyť vy jim tento život prakticky umožňujete.

ninga ( 18. března 2014 14:39 )

aneb když se kácí les, lítají stromy. necitlivá, Východem říznutá věrchuška úřaduje

dra.bar ( 18. března 2014 13:53 )

Ty dvě horní vilky na první fotce vypadají dost předimenzovaně na velikost pozemků, na kterých jsou umístěny.

odetka.odetka ( 18. března 2014 13:34 )

V Celadne jsem byla asi pred 25 lety. Znami si tam staveli domecek a bylo to tam uzasne. No, ted uz asi neni

sulka ( 18. března 2014 13:28 )

„Bohatý není ten, kdo má nejvíce, ale ten, kdo potřebuje nejméně!"

Zobrazit celou diskusi
Video se připravuje ...
Další videa
Články odjinud