Nečas útočí: Šlachta byl před zásahem na vládě před odvoláním!

Autor: ČTK, lvi - 
16. 3. 2014
12:51

Šéf Útvaru pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) Robert Šlachta byl před loňským zásahem na úřadu vlády těsně před odvoláním. Týdeníku Euro to řekl tehdejší premiér Petr Nečas. ÚOOZ podle něj selhal v boji s černým obchodem s alkoholem. Důsledkem toho pak měla být metanolová aféra, tvrdí Nečas.

Kauzu ohledně pančovaného alkoholu tak Nečas přímo shazuje na zmíněný elitní útvar a jeho šéfa Roberta Šlachtu. "Tam dochází k obrovským daňovým únikům. Nemělo se vykřikovat na veřejnost, jak jsme dobří, ale měli už daleko dříve dopadnout ty pachatele, kteří obchod s černým alkoholem provozovali," řekl Euru Nečas. Zásadní úlohu na dopadení pachatelů mají podle něj krajské kriminálky v Ostravě a ve Zlíně, nikoliv ÚOOZ.

Nečas kritizoval také to, že útvar nemá v posledních letech žádné úspěchy v potírání obchodu s bílým masem. "Tady je jasně vidět, že hlavní náplní činnosti těchto policejních útvarů se stal hon na politiky. Prostě, odstřel si svého politika, a čím vyššího sestřelíš, tím větší mediální hvězdou budeš," řekl týdeníku Nečas.

ÚOOZ provedl zásah loni 12. června. Kauza údajného podplacení exposlanců ODS Petra Tluchoře, Ivana Fuksy a Marka Šnajdra vedla k pádu Nečasovy vlády, Nečas se rovněž vzdal funkce předsedy ODS. V současné době je v případu obviněn Nečas, bývalá šéfka vládního kabinetu Jana Nagyová, nynější Nečasova manželka, a někdejší Fuksův náměstek Roman Boček. Nagyová s Bočkem podle žalobců společně navedli Nečase k přislíbení úplatku.

V další větvi případu jsou pak spolu s Nečasovou (dříve Nagyovou) kvůli údajnému sledování Nečasovy někdejší ženy Radky stíhání bývalí šéfové Vojenského zpravodajství Ondrej Páleník a Milan Kovanda a zpravodajec Jan Pohůnek.

Kvůli úniku informací z Bezpečnostní informační služby (BIS) je pak mimo jiné obviněna Jana Nečasová, lobbista Ivo Rittig nebo obchodní partner a právní poradce Tomáš Jindra.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

mirkazam ( 22. března 2014 09:47 )

Tak ty chytrolíne, to bleble na tebe sedí jako vyšité !!!!

ninka64 ( 20. března 2014 00:30 )

Nečasi už raději mlč, každý tvůj nový výlev je všem jen k smíchu a ty se neustále znovu a znovu strapňuješ.

mixalca ( 17. března 2014 09:08 )

zaharvi:

krupan10 ( 17. března 2014 08:01 )

asi tě matka vyprdla rovnou do kopřiv, že jsi takovej vůl

9rot6 ( 17. března 2014 05:30 )

Nečasi, Nečasi, jak tu pročítám diskuzní příspěvky k Tvému podlému vyjádření o elitním policajtovi, tak i žák páté B si dovede spočítat, že p. Šlachta vede jednoznačně 5, je to o parník,nu oni modrý straky ani nic jiného než se povyšovat nabubřele nad ostatní neumí,kéž by takových Šlachtů a Ištvánů bylo aspoň 100,aby stačili odhalovat ty vaše lumpárny a křivárny na obyčejných lidech tohoto státu, stejně vás jednou všechny nakopou pořádně do zadku!

Zobrazit celou diskusi
Další videa