Záhada zmizelého Boeingu 777 pokračuje: Trosky zachycené satelitem nenašli!

Autor: ČTK, shp - 
13. března 2014
07:19

Záhada zmizelého Boeingu 777 Malajsijských aerolinií stále pokračuje. Bezúspěšně skončilo hledání úlomků letadla, které údajně zachytily čínské satelitní snímky.

Oznámila to agentura Reuters, jejíž zpravodaj byl na palubě průzkumného letadla. Do oblasti vyslaly své stroje Malajsie a Vietnam, žádný z nich ale žádný z nich trosky nenašel.

Letouny kroužily nad Jihočínským mořem tři hodiny. Oblast, kterou čínský satelit lokalizoval, byla nedaleko bodu, kde malajsijské dopravní letadlo v sobotu ztratilo kontakt s letovými kontrolory.

Obrázky možných úlomků se objevily ve středu na webových stránkách čínské vlády. Satelitní snímky pořízené v neděli měly ukazovat tři podezřelé plovoucí předměty různých velikostí poblíž jižního cípu Vietnamu východně od Malajsie. Největší měl údajně rozměr 22 krát 24 metrů.

Vedení čínské civilní letecké správy už v informaci o satelitních fotografiích upozornilo, že není jisté, zda nalezené předměty v Jihočínském moři s hledaným malajsijským letadlem nějak souvisejí.

Pohřešovaný letoun mohl být ve vzduchu ještě čtyři hodiny poté, co přerušil kontakt se zemí. Letadlo tak mohlo za záhadných okolností cestovat ještě stovky kilometrů.

Z analýzy dat, která motory letounů Boeing 777 automaticky posílají na zemi v rámci průběžného monitorovacího programu, podle amerického listu vyplývá, že letadlo mohlo letět celkem pět hodin. Komunikace s letovými dispečery byla přerušena zhruba po hodině letu.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

rumovapalice ( 13. března 2014 11:15 )

ale no tak máňo, dyk je to sranda

marie60 ( 13. března 2014 09:07 )

No, a ty mu ještě poplácej po rameni ! To, co jsem napsala, nebylo z mé hlavy ale z jiných diskusí. Rumovka by měla dostat do palice s něčím tvrdým !!!

rolpa ( 13. března 2014 08:21 )

Muže být potopené , podmořské proudy ho odtáhly kdoví jak daleko od místa a časem budou vyplouvát na hladinu jeho trosky.

iribr ( 13. března 2014 08:01 )

22x24 m je docela velkej kus, 24m ok, to je vic jak tretina delky letadla, ale 22m na sirku? to nejak nepasuje.

rumovapalice ( 13. března 2014 07:56 )

určitě je unesla mimozemská civilizace a teď zelení mužíci pitvaj lidi a hlavně zkoumaj funkci ženský k u n d y, která není jasná ani mně, takže máňo, radši nevycházej až do odvolání z baráku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud