Pokrok v případu zmizelého Boeingu 777: Identifikovali prvního falešného cestujícího!

Autor: shp - 
10. března 2014
19:33

Vyšetřovatelé pokročili v rozplétání záhady kolem zmizení Boeingu 777 malajsijských aerolinií. Pomocí Malaysia Airlines záznamů z letištních kamer identifikovali jednoho z pasažérů s falešným pasem, který na osudný let nastoupil.

Vyšetřovatelé krátce po zmizení letadla zjistili, že na jeho palubu nastoupili dva muži na falešné italské a rakouské pasy. Později Interpol upřesnil, že vyšetřuje možnost, že s falešnými pasy cestovali celkem čtyři lidi. Tuto možnost stále prošetřuje.

Teď přišli malajsijští vyšetřovatelé s prvními výsledky svého vyšetřování. „Mohu potvrdit, že muž není Malajsijec, ale ještě nemohu prozradit, z jaké je země,“ řekl serveru thestar.com generální policejní inspektor Chálid abú Bakar. Dodal také, že muž nepocházel z Ujgurské autonomní oblasti Sin-ťiang v Číně. Objevily se totiž spekulace, že mohlo být letadlo uneseno ujgurskými separatisty.

Muž nebyl Asiat, ale více o něm vyšetřovatelé prozradit nechtěli. Zmizení letadla s 239 lidmi na palubě je nadále záhadou. Mezi teoriemi zazněly už takové věci jako únos, havárie, nebo dokonce sestřelení! Nález údajných trosek u Vietnamu byl později dementován.

Video Přelet nad vietnamským mořem: Do pátrání po malajsijském letadlu se zapojilo i vietnamské námořnictvo - Reuters

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

namoroman ( 10. března 2014 23:47 )

Už je to opravené

steelheart ( 10. března 2014 21:05 )

to aby nás novináři stále řádně masírovali!!! musíme si přece myslet to, co oni! ať jdou do pr..le!

namoroman ( 10. března 2014 20:41 )

Proč je tady video z Ukrajiny???

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud