Přečetli Mandelovu závěť: Kdo dostane 84 milionů?

Mandelovi dědici si rozdělí 84 milionů korun.
Autor: ljš - 
3. 2. 2014
15:01

Byl vůdcem, bojovníkem proti rasismu a inspirativní osobností. A za svůj život shromáždil Nelson Mandela (†95) pořádné jmění. Celých 84 milionů! Dva měsíce po jeho smrti konečně notář přečetl jeho závěť. Kdo peníze dostane?

Přestože mají jednotliví dědicové možnost závěť během následujících 90 dní napadnout, je podle notáře Dikganga Mosenekeho, který ji veřejně přečetl, neprůstřelná.

Mandela v závěti myslel především na své osobní spolupracovníky. Každému z nich odkázal 50.000 randů (necelých 100.000 korun). Jednou tolik pak dostane každá ze škol, na kterých studoval, a peníze také poputují na různá stipendia a studijní fondy.

Rodina dostane v přepočtu přibližně tři miliony korun. Finance jí ale především poplynou z honorářů za Mandelovo dílo.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

advokat2010 ( 4. února 2014 10:49 )

Zatím mi nikdo nevysvětlil, proč tento tzv. "bojovník proti rasismu" na tomto videu (CO BY PREZIDENT ZEMĚ!) vyzývá k vraždění všech bílých lidí ? http://www.youtube.com/watch?v=yC8qQE4Y2Js

cityjail ( 3. února 2014 19:25 )

Jo jo,boj za svobodu je asi výnosný byznys.Jakpak se asi mají ti,jejichž právy se zaštiťoval?Jednoduchá odpověď-pořád stejně blbě.Akorát mají tuhletu svobodu,takže klidně můžou svobodně pochcípat hlady.

kozrz ( 3. února 2014 17:57 )

Kde to ten utiskovanej černej habakuk nahrabal, já dělám 40 let a nemám ani milion.

annakarenina ( 3. února 2014 16:52 )

To je mi jedno, ja to nebudu.

wolf66 ( 3. února 2014 16:36 )

pěkně hrabal černý chlapec pod sebe a já když vylezu z metra tak ke mě běží šmejdi,kteří vybírají na cokoliv.Odpovídám,stát pod modrým ptákem mě okradl nedám vám nic.To že peníze někde chybí je ostuda státu.Orvaly nás jak angrešt.Pro peníze možno jít třeba do parlamentu.

Zobrazit celou diskusi
Další videa