Středa 22. května 2024
Svátek slaví Emil, zítra Vladimír
Oblačno, déšť 19°C

Syrské delegaci údajně nechtěli v Aténách dotankovat!

Ilustrační foto.
Ilustrační foto.  (Autor: Reuters)
Autor: ČTK, lvi - 
21. ledna 2014
14:49

Letadlo se syrskou delegací mířící na mezinárodní konferenci do Švýcarska při mezipřistání v Aténách údajně nedostalo povolení k dotankování. Oznámila to dnes syrská státní televize. Řecko vzápětí informovalo, že problémem byla pouhá formalita; letoun prý dostal povolení odletět.

Podle televize posádka měla souhlas použít řecký letecký prostor a přistát v Aténách pro dotankování. Mluvčí řeckého ministerstva zahraničí řekl, že určité zpoždění způsobily jenom formality a že letadlo dostalo povolení odletět.

"Vše je v pořádku, dostali povolení odstartovat," sdělil. Mluvčí nehovořil o tankování, ale o krátkém zdržení letadla v Aténách.

Sýrie v pondělí uvedla, že Francie nedala povolení letadlu se syrskou delegací pro přelet nad jejím územím. Francie to ale popřela s tím, že se žádost stále vyřizuje.

Konference začne ve středu setkáním ministrů v Montreux a v pátek bude pokračovat v Ženevě. Právě tam mají být přítomni zástupci syrské vlády i opozice. Konferenci svolala OSN a pozvánku dostalo asi 40 států. Cílem bude hledat cestu k ukončení syrské krize.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi