Srdcervoucí foto: Chlapečka (4) našli samotného uprostřed vyprahlé pustiny

Autor: ljš - 
18. února 2014
16:47

Sám uprostřed nekonečné pustiny, bez maminky, tatínka, bez pomoci. Čtyřletého Marvana, který se ztratil, když s rodiči prchal přes poušť ze Sýrie, našli humanitární pracovníci OSN. To mu zachránilo život.

Malého chlapce našli nedaleko jordánsko-syrské hranice, opuštěného uprostřed pouště. Vláčel sebou igelitovou tašku plnou svých věcí. Humanitární pracovníci mu pomohli dostat se přes hranici a nakonec svět obletěla skvělá zpráva: podařilo se najít i jeho rodinu!

"Chci vás jen informovat, že Marvan byl úspěšně vrácen do náručí své maminky krátce potom, co úspěšně překročil hranici Jordánska," napsal na Twitter Andrew Harper, který jedním ze zmocněnců OSN pro práci s uprchlíky. Jak dlouho byl chlapec odloučen od své rodiny, však jasné není.

Fotka ale dokumentuje utrpení syrských dětí, které se ztratily nebo byly násilně odloučeny od svých rodičů během nekončícího válečného konfliktu v zemi. 

 

ivuska1 ( 19. dubna 2014 20:33 )

majojo

ivuska1 ( 19. dubna 2014 20:32 )

Co to je za matku, ktera ztrati vlastni male dite !

587587 ( 19. února 2014 13:47 )

Už o tom píše i Týden. Opravdu z nás jen dělají blbce.  http://www.tyden.cz/rubriky/zahranici/verte-neverte/jak-se-z-lidi-delaji-blbci-maly-syran-neby l-v-pousti-sam_298700.html

foffa ( 19. února 2014 09:12 )

Doufam, ze to Blesk napise! a vezme zpatky ty lzi. Vsichni tomu verili, nez pravda vysla ven.

foffa ( 19. února 2014 09:10 )

Je to lziva propaganda, pise se o tom tady ve svedskych novinach. Pujcili si chlapecka, aby ho vyuzili k propagande. Doufam, ze o tom napisi i v Blesku, aby dali tuto "zpravu" o chlapeckovi v pousti na pravou miru. Rodice byli u neho, samozrejme mimo kameru.

Zobrazit celou diskusi