Prestižní škola PORG: Válka s miliardářem Romanem? Po Klausovi ml. končí další ředitel!

Syn exprezidenta Klause Václav (vlevo) skončil na škole PORG. Kvůli sporům s miliardářem Romanem (vpravo)  (Autor: Archiv Blesku, ČTK)
Autor: ČTK, simao - 
20. ledna 2014
16:24

Konec Václava Klause mladšího v křesle ředitele prestižní školy PORG byl nečekaný, vyvrcholily tím ale spory s miliardářem a hlavním mecenášem Martinem Romanem, někdejším vládcem energetického impéria ČEZ. Po Klausovi se však nyní rozhodl skončit i další z ředitelů. Také Martin Metelka rezignoval. A opět kvůli Romanovi, který se však rozhodl vrátit Klausovi úder! Čím?

Síť prestižních škol PORG zahrnuje v hlavním městě ZŠ a gymnázium Nový PORG v Krči a PORG Libeň. První škola tohoto typu přitom byla založena již v září 1990. Další instituce se ale přidaly až před šesti lety, kdy se k projektu přidal Martin Roman, známý hlavně jako šéf energetického kolosu ČEZ.

Roman: Klaussi myslel, že to vlastní!

Soukromé gymnázium PORG přitom vedl od roku 1998 Václav Klaus mladší a miliardář Roman přiznává: "Přesvědčil mě, abych nové školy založil s PORGem, který měl výbornou akademickou pověst, ale byl malý a neměl prostředky na další rozvoj." Roman se stal mecenášem PORGu, Klauszůstal jeho hlavní tváří. Jejich spolupráce však skončila minulý týden, kdy Klaus oznámil odchod z PORGu. A vysvětlil to spory právě s Romanem.

Důvodem Klausovaodchodu bylo podle Martina Romana to, že měl pocit, že je škola de facto jeho... "Kořenem sporu je bohužel věc, kterou jsem podcenil, a to, že Václav Klaus se stále více cítil jako majitel PORGu," uvedl Roman v dopise, zveřejněném serverem ihned.cz. "Plně respektuji zásadní roli pedagogů ve škole. Škola jim však nepatří a je to tak myslím dobře i z pohledu rodičů a dětí," dodal Roman, který má sám s manželkou Lenkou dcery Kateřinu a Natálii.

Po Klausovikončí i ředitel Metelka

Jako náhradu za Klausepřitom měl Roman vyhlédnutého Martina Metelku, ředitele Nového PORGU z Prahy-Krče. Jenže Metelka nyní končí také! Nemůže se prý smířit se současným stavem ústavu. "Jsem přesvědčený, že škola musí být řízena z ředitelny, PORG měl silného ředitele, a to nebojuji za Václava Klause ml., v tuto chvíli jej ale nemá," uvedl Metelka serveru idnes.cz.

PORG má nyní podle Metelky tři lokální ředitele ve třech lokálních pobočkách a to je prý ke škodě věci. "Nabyl jsem ale pocit, že to řízení se přesouvá z ředitelny směrem k Martinovi Romanovi," přiznal Metelka. Šéfkou PORGu by se přitom nyní měla stát Dagmar Dluhošová z PORG OStrava. Faktickým šéfem pak zůstává Martin Roman coby předseda správní rady školy.

ipsace ( 21. ledna 2014 04:37 )

Klausové, Roman ČEZ a jiní tzv. mafiáni a tuneláři z ODS, nebo Milan Chovanec, plzeňský rychlostudent (9 měsíců studia místo cca 5 let), plzeňský ředitel věznice opsal diplomku jako Červíček bakalářskou práci katastrofální vzor policistům, ale i ostatním občanům. Výsměch čestným občanům. Všechny prověřit od základů, tj. od PČR,SZ,soudců, manažerských úředníků a politiků. Poté pozavírat a vyvlastnit. Proč jsme zvonili klíči v r. 1989 ?

ipsace ( 21. ledna 2014 04:30 )

Nejsou kladné vzory, děti jsou zkažené a skončí jako tuneláři z ODS … mrtvý Mrázek, tzv. mafiánští tuneláři Janoušek + Grygárek, Bém, Rittig, Krejčíř, Kožený, Gross + bufeťačka Šárka, Topolánek, Dalík, 4 narcisté Klausové, zaslepený Nečas + kantýnská Nagy, tzv. tupý a prací nepolíbený Marek Benda a další tisíce. Už máme plné zuby Klausů a Romanů z ČEZ !

cipisek134 ( 21. ledna 2014 03:47 )

unrealtom: JACKPOT!!!

tomik007 ( 21. ledna 2014 00:56 )

PORK je pouze pro domorody povl ODS

gabreta ( 21. ledna 2014 00:24 )

O prachy nejde. Ty mají všichni. Ale o ten majetnickej pocit u Romana. Ten je zvyklej vládnout a ne bejt jedním z nich!!

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud