Semtex ukrytý v knize! Na palestinské ambasádě našli další výbušninu

Autor: shp - 
16. ledna 2014
07:04

Obětí na palestinské ambasádě, kde po výbuchu sejfu zemřel velvyslanec Džamál Muhammad Džamál (†56), mohlo být mnohem více! Jak vyšetřovatelé zjistili, v budově byly výbušniny hned dvě, informuje dnešní Právo. Ta druhá byla ukryta ve speciálním otvoru v jedné knize. Jít mělo o semtex!

První z výbušnin explodovala, když s ní velvyslanec ve snaze zabezpečit trezor manipuloval, aby ho zabezpečil proti násilnému vniknutí. Došlo však k tragické nehodě.

Exploze byla tak silná, že muži údajně utrhla obě ruce. Džamál svým zraněním podlehl po převozu do nemocnice. Nešlo však o jedinou výbušninu na ambasádě! „Mohu potvrdit, že v souvislosti s ohledáním místa činu, které prováděli kriminalisté společně s pyrotechnikem, byla nalezena výbušnina, jež pak byla zajištěna a odeslána kriminalistickému ústavu ke znaleckému zkoumání,“ řekl Právu ředitel pražské policie Martin Vondrášek.

Šlo o semtex?

Odmítl však říci, o jakou výbušninu šlo. Podle Práva mohlo jít o semtex, ale jde pouze o spekulaci. „Jde o dílčí z celé řady zadaných znaleckých posudků, tyto se týkají oboru chemie, mechanoskopie a fyzikální chemie,“ dodal Vondrášek. Včera Palestinci přiznali, že zbraně byly dary předním představitelům v době ČSSR.

hanzohatori ( 16. ledna 2014 17:47 )

Vás asi historie moc nezajímá, že? Kdyby vás zajímala, tak byste nepsal takový primitivní nesmysly. Nevím, možná to máte jako stranický úkol. Ono totiž už prasklo, že tyhle příspěvky platí ambasáda Izraele, ale možná to tak není a jste jenom vymytý mozek...

hanzohatori ( 16. ledna 2014 17:43 )

To není možné! Bezpečnostní expert Andor tvrdil něco jiného.

tarot666 ( 16. ledna 2014 16:27 )

itartas je komunistická kur.va,ta by kouřila pr.del i Kim čong mr.dovi,kdyby ji dal řád

tarot666 ( 16. ledna 2014 16:27 )

nepotřebujeme,nějaký krávy ať si tam klidně nechají,na to nepotřebjeme nějaký zasr.velvyslanectví,steně jako je nepotřebný senát,Klaus,nebo Zeman

japos22 ( 16. ledna 2014 16:27 )

Palestinci odmítají vlastní stát??? Proč tedy OSN uznává OOP-Organizaci pro osvobození Palestiny, usilující o samostatný stát, jako zákonného zástupce Palestinců?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud