Bolesti hlavy a zvracení. Přes 120 dětí se otrávilo rybou ze školní jídelny!

Více než 120 francouzských dětí se otrávilo ve školní jídelně. Mohla za to nejspíš podávaná ryba!
Autor: ČTK - 
10. ledna 2014
22:50

Děti z francouzského městečka Lambersart dnešní oběd ze školní jídelny doma nevychvalovaly. Ač jim ryba na talíři mohla přijít k chuti, to, co následovalo potom, připomínalo spíš noční můru. Více než 120 z nich se totiž otrávilo!

Více než 120 dětí mateřských a základních škol v severofrancouzském městečku Lambersart se dnes přiotrávilo při obědě ve své jídelně. Děti zvracely a trpěly bolestmi břicha a hlavy, jedna dívka skončila v nemocnici. Informovala o tom místní média.

Zdravotní problémy způsobila podle prvních poznatků podávaná ryba, uvedla radnice městečka. Narychlo přivolaní lékaři všechny děti prohlédli a označili otravu za slabou. "Děti rychle odešly domů, není to zvlášť vážné," citoval web MetroNews zaměstnance školy, kde záchranáři postižené děti shromáždili k prohlídkám.

Jednu dívku lékaři poslali do nemocnice údajně jen na důkladnější vyšetření z preventivních důvodů, protože má chatrnější zdraví, uvedl web listu Le Parisien. Úřady podle webu deníku La Voix du Nord vyzvali vystrašené rodiče, aby rychle navštívili lékaře, pokud jejich dítě bude mít nějaké další potíže.

Starosta Lambersart požádal písemně o vysvětlení firmu Sodexo, která obědy pro zdejší jídelny zajišťuje. Dnes se ve městečku vydalo ve školních a dalších jídelnách na 1800 jejích obědů.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud