Mrakodrap o 42 patrech v New Yorku zachvátily plameny: Hasiče si přivolal po Twitteri

Autor: so - 
6. 1. 2014
23:29

Scéna jako z hollywoodského filmu Skleněné peklo. Z okna 42poschoďového mrakodrapu na Manhattanu šlehají plameny, lidé křičí o pomoc. Otec dvou dětí Gurinder Singh Atwal neztartil hlavu a přivolával hasiče pomocí Twitteru. Ti ho nakonec i s rodinou odvedli do bezpečí.

Hořet začalo v neděli dopoledne ve 20. patře mrakodrapu na Západní 43. ulici v New Yorku a požár tedy vzbudil v přilehlých ulicích velký poprask. Okolojdoucí si kritické události zaznamenávali na foťáky a videa. Scenárista Daniel McClung (†27) ve svém bytě bohužel uhořel poté, co se nadýchal zplodin. Záchrana už pro něj přišla pozdě.

Britský terapeut Atwal, který bydlel šest pater nad ním, byl pohotovější a měl víc štěstí. Když ucítil kouř, vyhlédl u okna a uviděl plameny. Chtěl i s rodinou prchnout po schodech, ale cestu jim odřízl hustý dým.

Vrátil se tedy do bytu a začal zběsile tweetovat: „Jsme zaseknutí ve 26. patře. Budova v plamenech!“ A o půl hodinu později ho také hasiči zachránili. Jeden z obyvatel mrakodrapu je v kritickém stavu, dva další lidé jsou těžce zranění.

Doporučujeme

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa