Pátek 28. ledna 2022
Svátek slaví Otýlie, zítra Zdislava
Oblačno, sněžení 4°C

Tříletou holčičku u zubaře předávkovali léky: Místo plomby smrt!

Autor: ehr - 
5. ledna 2014
19:43

Zubařka Lilly Geyer měla malé Finley Boyle (†3) provést rutinní zákrok. Vyčistit zubní kanálky a udělat několik plomb. Jenže místo toho, aby holčička po pár hodinách odešla z ordinace po svých, upadla během operace do kómatu a po měsíci zemřela.

Maminka Ashley přivedla holčičku do ordinace začátkem prosince. Při operaci najednou ale došlo k zástavě srdce a Finley se z narkózy už neprobudila. Pozdější kontrola pak odhalila děsivé pochybení lékařky. Finley dostala kombinaci hned pěti anestetických léků, a to v maximální dávce. Místo toho, aby její stav kontrolovali podle předpisů každých pět minut, stalo se tak až po 26 minutách. A když dítě oživovali, měl být na sále další zdravotník na pomoc, toho ale volali z jiné ordinace!

Kvůli nedostatku kyslíku Finley utrpěla velké a trvalé poškození mozku a zůstala v kómatu. Rodiče ji převezli do hospicu, kde po měsíci zemřela. Ashley se rozhodla zubařku, která mezitím ordinaci zavřela, žalovat za zanedbání péče.

pgga ( 6. ledna 2014 07:28 )

Ja..deti..mame zdrave..krasne zuby.. ..Jake mas zuby ty?...

sissy ( 6. ledna 2014 05:32 )

Bezne i v Nemecku

sissy ( 6. ledna 2014 05:30 )

 Zila jsem v Nemecku a ted jsem v USA ( reakce na nize uvedene komentare). V Nemecku jsou tyto praktiky bezne, az me to prekvapilo, kolik deti podstupuje zakrok v anestezii. Me deti dostali sirup, ktery je mirne utlumil, ale neuspal. I presto jej podaval anesteziolog a jeste 20 min po zakroku nas nepustili z ordinace a pravidelne kontrolovali srdecni tep. Jinde zase podavaji "chechtaci plyn", ktery deti neuspi, ale trosku je "utlumi". Kazdpodne v obou pripadech byli deti pri vedomi. V USA vidim pricinu v prevenci, protoze zubari jsou tady strasne drazi, nekteri lide si ani nemohou zubare dovolit pravidelne, tudiz prevence je prevence. Hodne deti ma na stolickach vyplne,ktere je vyrovnaji a snaze se cisti. Kazivost je take dana geneticky, ja jim hodne sladkeho a zuby mam v dobrem stavu, moje deti ji sladke "primerene", ji hodne ovoce, zeleniny, nepiji sladke napoje, cistime, dentalni nit pouzivame, ustni vodu, ale bohuzel meli vetsi kazivost zubu. Nastesti jen mlecmych, nove jsou v poradku. Nektere deti se uz rodi s takovou kazivosti, ze ani cisteni zubu jim nepomuze. Ja jen, ze bych hned tak nekritizovala, neni to vzdy jen o sladkem a spatnem cisteni. Vsem detem preji co nejmene zakroku, ale dnes je zubar parada, dostanes injekci a je to. Za nas to bylo "bez umrtveni".

hofihofi ( 6. ledna 2014 05:03 )

Ty mas atestaci ze stomatologie?

hofihofi ( 6. ledna 2014 05:02 )

A co by tam proboha delal, copak je to uspani?

Zobrazit celou diskusi
Další videa