Holčičku nakazila špína v inkubátoru hradecké nemocnice: Pomalu umírá na infekci

Autor: Jitka Pecharová - 
24. 4. 2013
14:55

Smrt už v dětském věku čeká Miu (3) z Novobydžovska. Umírá na zánět mozku. Původně zdravá holčička dostala v inkubátoru hradecké nemocnice infekci, kterou na ni přenesly zřejmě nečisté ruce personálu. Podle soudu ale špitál za škodu na zdraví není odpovědný.

Miu nakazila bakterie, která se vyskytuje ve vodovodním potrubí. Lékaři to zjistili po několika dnech jejího umístění v inkubátoru. Kvůli tomu leží v kojeneckém ústavu, kde jí poskytují speciální péči a zmírňují její trápení. „Její stav se ale bohužel stále zhoršuje,“ řekl otec Bronislav H., který s manželkou Leonou H. za dcerou pravidelně jezdí a podílí se na úhradě za péči.

Nedokázal ani vyjádřit, co by dal za to, aby byla doma a zdravá se svojí sestřičkou Tinou (3), která se narodila jako její dvojče, ale naštěstí ve špitále nic nechytila. Nikdo ani neví, kolik času má Mia ještě před sebou.

Podle rodičů může za osud jejich dcery nemocnice, a proto se domáhali toho, aby nesla odpovědnost za škodu na zdraví a zaplatila 7,5 milionu korun.

Zklamaní rodiče

Hradecký krajský soud jejich požadavek ale zamítl. Potvrdil rozsudek okresního soudu, podle kterého nemocnice nepochybila a nebylo prokázané, že by škoda na zdraví dítěte byla způsobena použitím inkubátoru. Vycházel ze znaleckého posudku, podle něhož tento přístroj neslouží k zachování sterilního prostředí, ale k udržení teploty dítěte. Rodiče nechtěli rozsudek komentovat. „Bohužel to neovlivníme,“ řekl zklamaný otec.

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

tenzmrtodvedle ( 25. března 2014 23:01 )

Lidi vy jste tady jako hyjeny. Misto toho ,aby jste projevili litost nad osudem te krasne holcicky,co ani nedostane sanci zit svuj zivot ,si tady nadavate a resite nejake ptakoviny.

kobyla1 ( 25. dubna 2013 07:07 )

Už zase nadáváš ty ksindle ?

hofihofi ( 24. dubna 2013 22:57 )

samozrejmne to se prokazat vůbec neda, blabol

hofihofi ( 24. dubna 2013 22:56 )

lzes a hodne uz bylo, necucej si ,lzi z prstu jako dobrotka

hofihofi ( 24. dubna 2013 22:55 )

majojo jsi naprosto neznaly blbecek, nemas o spitalech ani poneti a o infekci také ne, kdyby to bylo hromadne onemocneni tak mozna, ale tomuhle se nikdo nevyhne, absolutne sterilni prostředí je nemozne.

Zobrazit celou diskusi
Další videa