Na Nečase se to valí: Další žaloba za amnestii!

Ty mně vyšší daně, já tobě amnestii. Tak podle odposlechu mohla vypadat jejich dohoda.
Autor: lvi - 
13. 12. 2013
15:59

Někdejší premiér Petr Nečas čelí dalšímu trestnímu oznámení. Podala ho opět Iniciativa Vraťte nám stát!, a to v reakci na nedávno zveřejněné odposlechy právě Nečase a jeho tehdejší milenky Jany Nagyové, kde přiznává, že s Václavem Klausem vyměnil podpis amnestie za podpis úsporného balíčku.

Podle advokátky iniciativy Hany Marvanové, musí nyní vzít vyšetřující orgány nové skutečnosti v potaz.

"Jsme přesvědčeni, že dosud známé informace odůvodňují podezření, že mohlo dojít v souvislosti s vyhlášením amnestie dne 1.1.2013 k závažným trestným činům, a to nejen zneužití pravomoci úřední osoby, ale rovněž přijetí úplatku a podplácení či zločinné spolčení," uvedla pro idnes.cz advokátka Hana Marvanová.

Jak bylo řečeno, jde o druhé trestní oznámení svého druhu, přičemž Útvar pro odhalování organizovaného zločinu (ÚOOZ) předal první trestní oznámení z března obvodnímu oddělení policie Prahy 7, která ho odložila bez vysvětlení.

To se zástupcům iniciativy nelíbí a označují postup orgánu za podivný. Od nového trestního řízení si slibují důkladnější prošetření.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

libuna119 ( 19. prosince 2013 17:24 )

Stejně se jim nic nestane,vožralá ženská zabila před rokem kluka a jezdí dál a stále nalitá.Janošek už bude slavit druhé výročí a stále se nic neděje.

libuna119 ( 19. prosince 2013 17:17 )

Z basy na hrad,proč by to tedy nemohlo jít obráceně.

123automobil ( 15. prosince 2013 07:35 )

123automobil ( 15. prosince 2013 07:35 )

siroky11 ( 14. prosince 2013 07:40 )

Jak je možné že obvodní oddělení Policie ČR pro Prahu 7 už první podání vyšetřování odložilo? To se vsadím, že této smečce velí ODSák ! Tak to uhrál do autu!

Zobrazit celou diskusi
Další videa