Tragédie na Jihlavsku: V chatě uhořela učitelka tělocviku i se svým psem

Autor: čad - 
12. listopadu 2013
12:10

Smrt v plamenech své chaty ve Vysoké u Jihlavy našla v pondělí večer bývala učitelka tělocviku (†71) z Jihlavy. Chatu, ve které už nějaký čas osaměle žila se svým psem a několika kočkami, zachvátily večer krátce po půl osmé plameny.

"Právě začínalo večerní zpravodajství, když jsme oheň s manželem spatřili," líčila Blesku večerní situaci žena z nedaleké usedlosti. "Byla náladová, chodila k nám pro dřevo na topení a když jí manžel další už odmítl dát, přestala s námi mluvit. Pak chodila a kradla dřevo chatařům po okolních chatách," popsala zemřelou sousedku místní obyvatelka.

Na místě zasahovalo několik jednotek hasičů. "Když jsme dorazili na místo, byla celá chata v plamenech. Až po půl hodině se nám požár podařilo lokalizovat," řekla Blesku mluvčí hasičů Petra Musilová.

Když hasiči po té vnikli do chaty, nalezli v ní už jen ohořelé tělo ženy a jejího psa. "Příčinu požáru stále na místě vyšetřujeme, ale není vyloučeno, že na vinně byla nepozornost zemřelé," poznamenala mluvčí hasičů.

Vzniklou škodu na zchátralém objektu odborníci odhadli na deset tisíc korun.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud