První dáma Ivana Zemanová: Snídám až v poledne a jsem finančně závislá na Milošovi!

Ivana Zemanová s manželem Milošem v současnosti a v roce 2002
Autor: simao - 
3. října 2013
10:41

Dřív si sama vydělávala, jenže role první dámy jí nedovolí pracovat v tom smyslu, jak ho známe takřka všichni. Tedy honit se za penězi. A tak Ivana Zemanová otevřeně přiznává: Jsem finančně závislá na Milošovi. Vedle toho poodhalila i další detaily ze soužití prezidentské rodiny. A především ze svého denního režimu. Třeba, že snídá až ve dvanáct. A žije v prostornějším 3 plus 1.

"Nedokážu si představit, že by prezidentova manželka vykonávala své civilní zaměstnání. Platím si sociální i zdravotní pojištění ze svého, nemám žádný plat. U manželek velvyslanců je podivnější, že jim dokonce zákon zakazuje pracovat, takže nemají příjem a jsou finančně závislé na svém muži jako já. Všechno hradíme z platu mého muže," říká v MF Dnes první dáma Ivana Zemanová o své současné pozici.

S Milošem Zemanem se seznámila krátce po revoluci ještě jako studentka francouzštiny, když se mu nabídla jako asistentka. I dnes by prý Zemanovi zavolala znovu. "Jsem fatalistka. Věřím že život člověka je naplánovaný. Katka se mi občas směje: Mami, ty kdybys mu tehdy nezavolala, tak si budeš dodnes vystřihovat články s jeho rozhovory," říká v Mladé frontě. Manželství, které spolu uzavřeli v červenci 1993, jí přitom do puntíku změnilo život. Se Zemanem se dostala i na Hrad. A její denní rytmus je rázem úplně jiný, než dřív. 

Snídá až v poledne

"Snídám až ve dvanáct. Nejsem typ, který vyžaduje snídani po ránu, navíc se k rannímu jídlu dřív nedostanu. Katka vstává hodně brzy, má vedle školy další povinnosti," přibližuje Zemanová svůj současný denní rytmus. "Jsem spíš sova, než ranní ptáče. Pracuji raději odpoledne," vysvětluje. Když prý ráno či dopoledne vstane, postará se nejprve o psa Darcyho a manžela. "Tak kolem poledne začínám žít nadějí, že bych mohla mít chvilku pro sebe, jenže do toho obvykle zazvoní telefon, přijde nějaká návštěva nebo se stane jiná neočekávaná událost a všechno je jinak," dodává. Na své záliby prý příliš času nemá. Knížku si nepřečetla, ani nepamatuje.

Jak se jí podařilo zhubnout

Na bydlení v Lumbeho vile si přitom rozhodně nestěžuje. "Je to příjemný domek. Je to takové prostornější 3 plus 1," tvrdí Zemanová. Že by kolem prezidentské rodiny skákali sluhové, to odmítá. Ve vile nemají ani kuchaře, ani uklízeče. V její kanceláři jí pak svačinu připravuje asistentka, ale když je třeba, sama doma přichystá Milošovi večeři. Zatímco její manžel váží rovný metrák, jí se podařilo zhubnout výrazněji. Nejprve však "plíživě" nabrala kila. Tenhle vývoj se však rozhodla zarazit: "Upravila jsem jídelníček a vyčlenila jsem si čas na pohyb," prozradila Zemanová v magazínu MF Dnes.

O rodině

"Naši rodinu beru spíš jako takové soužití nezávislých bytostí, které se umějí rozhodnout."

O Milošovi

"Mám pocit, že se docela dobře doplňujeme, i když já bývám někdy sarkastičtější."

O dceři

"Patřím k matkám, pro které dítě zůstane dítětem, i když dospěje."

O ochrance

"Už jsme se spolu naučili komunikovat. Lidsky s nimi dobře vycházím."

Ivana Zemanová promluvila o své rodině: Manželovi Milošovi, dceři Kate i rodinném miláčkovi DarcymIvana Zemanová promluvila o své rodině: Manželovi Milošovi, dceři Kate i rodinném miláčkovi Darcym | Archiv Blesku, ČTK

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

kobyla1 ( 4. října 2013 19:45 )

Debile jsi to ty?

buban ( 4. října 2013 19:26 )

A tu zenskou mas na obrazku, nebo dokonce na monitoru? Bacha-to muze byt hodne nebezpecne. Mno,kdybych tu hledala chlapa na sex, tak bych rozhodne nereagovala na tebe, mrciku.

buban ( 4. října 2013 19:21 )

Tvuj prispevek je opravdu ukazka tve ubohosti. Kdes vymakl, chude jedno stupidni, ze ve Vidni uklizim toalety? A ze nakupuji v Rakousku podstatne levnejsi a kvalitnejsi potraviny nez u nas-tim se opravdu chlubim-ale ne kazdy na to ma, aby se v cenach a kvalite orientoval, ze, ondro1974. Co treba tak benzin u nas za 37,-Kc za litr-a v Rakousku za 1,31€.Pocitat umis? O dalsich cenach i radsi ani psat nebudu-bys to nepobral.

ondra1974 ( 4. října 2013 17:11 )

Hele socko, doufáš zbytečně.

ondra1974 ( 4. října 2013 17:08 )

Neuvěřitelná logika majojo, tak do Machochy skáčou chudí a do Grand Canyon nóbl? Taky vypatlanej a nebo spíš vychlastenej mozek, jako ten váš gosudar.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud