Polil družku slivovicí a chtěl ji upálit! Schytal za to 16,5 roku

Autor: Ondřej Požár - 
23. září 2013
13:10

Žádný trestný čin jsem nespáchal! Tak zněla závěrečná řeč Ladislava Kovaříka (39), který za ohavný pokus o upálení družky (37) polité kořalkou schytal v pondělí 16,5 roku v nejtvrdším vězení. Recidivista ani žalobkyně se k trestu nevyjádřili.

Z vazby přivedený Kovařík podle soudce Pavla Götha letos v dubnu na ubytovně v Brně polil Pavlu V. nejméně půl litrem slivovice. Tu jí z kanystru chrstnul do vlasů, obličeje a na krk. Pak škrtl zapalovačem a podpálil ji!

„Soudní lékař potvrdil, že utrpěla popáleniny 2. a 3.stupně na 15 procentech těla, popáleninový šok a poškození dýchacích cest. Kdyby se jí nedostalo rychlé a velmi odborné pomoci, poškozená by zemřela,“ upřesnila žalobkyně Zuzana Zámoravcová.

Chránila ho: Vzala vinu na sebe!

Ta šestkrát trestanému Kovaříkovi navrhla trest kolem 18 let žaláře. Výpověď oběti, že se podpálila sama nešťastnou náhodou po potřísnění lihovinou a zapálení cigarety, označila za účelovou.

Video Soudce posílá obžalovaného za mříže - Ondřej Požár

„Svědci potvrdili, že jim poškozená řekla, že ji obžalovaný udeřil do horní čelisti, polil kořalkou a zapálil. Sama mu navíc podle svědků řekla, proč jí to udělal. A když jí pak volal z vazby, domluvili se, že Pavla vezme vinu na sebe,“ uvedl soudce.

Mučivé útrapy a pokus o sebevraždu

Podle něj pokusu o vraždu upálením odpovídá i chování útočníka po odjezdu záchranky s družkou: pokusil se totiž spáchat demonstrativně sebevraždu!

Soudní lékař také konstatoval mučivé útrapy a velké bolesti oběti při pokusu o upálení. Za to Kovaříkovi hrozilo 15 až 20 let vězení.

Další oběť málem oslepil!

„Při rozhodování o trestu mu přitížilo zatím nepravomocné odsouzení za těžkou újmu na zdraví, kdy dostal 3,5 roku vězení za to, že při rvačce v hospodě soupeře málem připravil o oko. Z toho je vidět, že obžalovaný je nepoučitelný,“ zdůraznil soudce Pavel Göth.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud