Po kopyta v problémech: Topící se koně zachránili odvážní hasiči!

Autor: shp - 
21. září 2013
22:30

Zoufalý řehot koní se linou řekou Dyje v Lednici na Břeclavsku. Zvířata se totiž začala topit ve vodě poté, co se pod nimi podlomil dřevěný mostek u Janova hradu. Naštěstí se na záchranu koní vydali nebojácní hasiči!

Poté, co se pod zvířaty podlomil most, zůstali ve vodě tři koně. Hrálo se o minuty, protože proud mohl hřebce kdykoliv strhnout pod hladinu. Do vody se za zvířaty nakonec vydali čtyři hasiči z Břeclavi, kteří se oblékli do speciálních obleků pro práci ve vodě.

Hasiči je sami vyvedli z vody

Zvířata nakonec z vody vyvedli osobně, díky jejich šikovnosti nebyl zapotřebí jeřáb k jejich vysvobození. Záchrana nakonec trvala dvacet minut, přičemž ani jeden koník nepřišel k úhoně. Všichni se zdraví navrátili k majiteli.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

vasek711 ( 22. září 2013 09:42 )

vsechna cest hasicum

naidka ( 22. září 2013 08:40 )

Blesku, díky za pozitivní článek, i když místo "řehot koní" by mělo správně česky být řehtání nebo ržání koní, tak to vypadá, že se koně smáli. Břeclavským hasičům díky a obdiv!

manolla1 ( 22. září 2013 08:01 )

najdou se ještě šikovní lidičky

janair ( 21. září 2013 23:03 )

Vrely dik a uklona hasicum za zachranu konicku

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud