Sobota 26. září 2020
Svátek slaví Andrea, zítra Jonáš
Zataženo, déšť 10°C

Hitlerův údajný prsten vydražili za milion korun!

Hitlerův údajný prsten byl vydražen za jeden milion Kč  (Autor: profimedia.cz/Twitter)
Autor: shp, ČTK - 
10. září 2013
22:39

Ani není jasné, jestli opravdu patřil nacistickému vůdci a přesto byl vydražen za takovýto balík! Milion korun dal dnes nejmenovaný kupec za údajný prsten Adolfa Hitlera, který byl k mání při dražbě amerického aukčního domu Alexander Historical Auctions.

Znalci ale předpokládali, že cena se vyšplhá možná až na dvojnásobek. Prsten podle dochované dokumentace vyhotovil zlatnický mistr Karl Berthold přímo pro diktátora a daroval mu ho. Prsten je ze stříbra, z někdejšího pozlacení po 75 letech téměř nic nezbylo. Na prstenu je mohutný hákový kříž, který je posazený na jiných hákových křížích a mečích. Šperk korunuje velký rubín.

Putovní relikvie

Prsten si po skončení 2. světové války z Německa odvezl jistý americký voják označovaný v aukční dokumentaci jako "seržant Joseph". Po válce ho našel ve sklepě mnichovského paláce Führerbau, který sloužil jako reprezentační sídlo nacistů. Potom ho vlastnilo několik sběratelů, z nichž poslední zemřel před dvěma lety. Prsten dnes k prodeji nabídli jeho vnuci.

Společně s prstenem nalezli i zlatou pistoli

Současně s prstenem byla po válce v Mnichově nalezena i pozlacená poloautomatická pistole, kterou nacistický vůdce rovněž dostal darem. Pistole je dnes exponátem v muzeu v americké vojenské akademii ve West Pointu.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud