Středa 21. února 2024
Svátek slaví Lenka, zítra Petr
Oblačno, déšť 8°C

Ostuda se Zemanovou virózou nestačila: Nečas ztratil klíč od korunovačních klenotů!

Autor: simao - 
25. srpna 2013
17:39

Známe to občas každý. Kam jen se ty klíče schovaly? Hledáte a hledáte a kde nic, tu nic. A přitom jste si je sem někam jistojistě dávali. Jenže tahle situace je přece jen poněkud odlišná. Expremiérovi Petru Nečasovi (48) se málem "povedlo" ztratit klíč od korunovačních klenotů! To, že ho dlouho nemohl najít, na něj práskl jeho nástupce Jiří Rusnok (52).

Kam jen ta Jana (Nagyová - pozn. red.) ten klíč dala? Říkal si možná premiér Nečas, když dlouho a marně hledal klíč od korunovačních klenotů. A málem z toho byla ostuda jako trám. Nečasovi se však ulevilo, klíč nakonec našel. A při odemykání klenotů na Pražském hradě pak již mohlo dojít ke známé scénce s virózou potácejícího se prezidenta Miloše Zemana (68).

Jenže zatímco Zeman dál trůní na Pražském hradě, Petr Nečas je už z kola venku - a definitivně bez klíče. Musel se jej vzdát poté, co kvůli kauze své milenky Jany Nagyové podal demisi.

"Prohlídnul jsem si ho (klíč) velice dobře. Ještě mě pan bývalý premiér upozornil, ať si ho skutečně schovám dobře a hlavně abych věděl kam, protože on ho dlouho nemohl najít. Ale pak se někde objevil... Takže já vím přesně, kde je schován," práskl dnes na svého předchůdce v rozhovoru pro rádio Frekvence 1 se smíchem šéf úřednické vlády Jiří Rusnok, který je v současnosti "klíčníkem" namísto Nečase.

Držitelů klíčů od korunovační komory v kapli svatého Václava je přitom celkem sedm. Vedle prezidenta a premiéra mezi ně patří předsedové Sněmovny a Senátu, pražský primátor, pražský arcibiskup a děkan svatovítské kapituly. Snad hlídají své klíče lépe, než svého času Nečas.

Korunovační klenoty přitom při letošní desetidenní jarní výstavě přišlo na Pražský hrad zhruba 30 tisíc návštěvníků. Poté byly vráceny zpět do svatovítské katedrály. O tom, kdy budou klenoty opět k vidění, rozhoduje český prezident.

Video  Zemanova viróza: Prezident se klátil, potil, nebyl při otevírání klenotů vůbec ve formě!  - Blesk.cz
Video se připravuje ...

Video  Ukládání korunovačních klenotů již proběhlo tak, jak mělo  - Jan Jedlička
Video se připravuje ...

Aktuální dění

 

Izraelsko-palestinský konflikt:

ONLINE dění v Izraeli Velitel Hamásu Iron Dome

Válka na Ukrajině:ONLINE dění na Ukrajině

rudyptak48 ( 26. srpna 2013 09:53 )

Hlavně na to myslí váš Fic(k)o.

henes ( 26. srpna 2013 09:20 )

Nechat klíč od korunovačních klenotů zlodějům,to mi hlava nebere.....

ccir ( 26. srpna 2013 08:46 )

Dík!

ccir ( 26. srpna 2013 08:45 )

Naopak, ešte sme všetko nezožrali, myslíme aj na budúcnosť. Nie ako v Čečesku!

annakarenina ( 26. srpna 2013 08:16 )

Zobrazit celou diskusi