Zvoleni na tajnačku! Remek a Klausová jsou velvyslanci!

Vláda odklepla Klausovou a Remka jako velvyslance. Tajně!  (Autor: archiv Blesku)
Autor: ČTK, sch - 
13. srpna 2013
09:39

Ač v sobotu ještě dělala tajnosti, teď už Livia Klausová i další s jistotou ví, že jí vláda dala zelenou! A pokud se to bude zamlouvat i Slovensku, stane se tak velvyslankyní. Zarážející na celé věci je pouze fakt, že ji i Vladimíra Remka vláda odklepla tajně i přes sliby, že nové velvyslance schvalovat nebude.

V zápisu z jednání vlády podle Lidových novin stojí, že kabinet 31. července projednal materiál předložený ministrem zahraničních věcí a přijal usnesení. Pro hlasovalo všech 13 přítomných členů vlády. Víc veřejný zápis neobsahuje, protože projednávání nových velvyslanců patří kvůli diplomatickým zvyklostem do režimu utajení.

Mezi nově schválenými ambasadory má být i Klausová. "Popřít to nemohu," řekl deníku za příslibu anonymity jeden z ministrů. Oficiálně nikdo z členů vlády jednání komentovat nechtěl.

Klausová, která má být jmenována velvyslankyní v Bratislavě, tak vedle podpisu Zemana čeká na bezpečnostní prověrku Národního bezpečnostního úřadu a souhlas slovenské strany, takzvaný agréement. Jediný československý kosmonaut Remek by se měl stát velvyslancem v Rusku.

Klausová v prezidentské kampani zaútočila na manželku Zemanova protikandidáta Karla Schwarzenberga. O možnosti, že by se mohla stát velvyslankyní na Slovensku, začal Zeman hovořit koncem března, ani ne měsíc od nástupu na Hrad, napsaly dnešní.

8bc5 ( 15. srpna 2013 08:22 )

Myslíte,že Vondra,Žantovský,Stropnický,Vašáryová(velvyslanci za pres.Havla)"určitě stud.diplomat.školu ).

1912 ( 14. srpna 2013 08:06 )

Kikina může řádit a ta stařena klivka tolik toužila až skončí kikina na hradě jak se bude věnovat vnoučatům a hele po čem toužila po eurech at se jich nabaží a po těch banketech ošklivka ,scvrklá babizna jedna a potomek zločince

itartas ( 13. srpna 2013 21:51 )

...skvělý

xxyy ( 13. srpna 2013 17:24 )

Nenalezl. Ten nalezne jenom to co mu Zeman a spol. přikáže, případně dovolí.

itartas ( 13. srpna 2013 16:52 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud