Drama v Jizerkách: Desetiletý chlapec slítl z vyhlídky a zranil si páteř!

Pro desetiletého chlapce musel přiletět vrtulník  (Autor: Blesk - David Malík)
Autor: ČTK - 
10. srpna 2013
17:01

Drama v Jizerských horách! Vrtulník tam zachraňoval desetiletého chlapce, který spadl z vyhlídky. S těžce zraněnou pánví a páteří mladého Holanďana převezl vrtulník do nemocnice.  

Neštěstí se stalo kolem 13:45 v obtížně přístupném terénu na Smědavě. "Dítě podle záchranářů zřejmě uklouzlo a spadlo z výšky nějakých 15 metrů," popsal událost ředitel Zdravotnické záchranné služby Libereckého kraje Stanislav Mackovík.

"V nepřístupném terénu jsme museli ke zraněnému dítěti spustit lékaře a záchranáře z vrtulníku a pak je společně s chlapcem v podvěsu vytáhnout," popsal náročný zásah ředitel záchranky. Dítě bylo podle něj při vědomí. "Na to, z jaké výšky spadl, to mohl dopadnout mnohem hůř," poznamenal.

Podobných zásahů, kdy musí pacienta transportovat v podvěsu, je letos podle Mackovíka v Libereckém kraji poměrně hodně. "Nejčastěji jde o děti nebo mladé lidi," řekl.

irmma ( 10. srpna 2013 19:43 )

Kdo píše, ten snad nemá ani základku.Sloveso slít vyjadřuje směr dohromady, na jedno místo.např. vodu s limonádou do sklenice. Spadl a zranil si páteř!!!! Jak tihle rádoby novináři mohou psát články?

kdoasi ( 10. srpna 2013 17:40 )

Slítl?

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud