Středa 30. září 2020
Svátek slaví Jeroným, zítra Igor
Oblačno, déšť 15°C

Malá hrdinka: Dívka (10) chytila miminko, které z okna vyhodila matka kvůli požáru!

Zna (10) zachránila svým pohotovým jednáním novorozené miminko vyhozené z okna  (Autor: reprofoto youtube.com)
Autor: shp - 
30. července 2013
06:45

Je jí teprve 10 let, ale přesto se stala během chvíle národní hrdinkou. Malá Zna Gresham (10) totiž chytila novorozené miminko, které vyhodila z okna při požáru jeho zoufalá matka. Tím mu zachránila život.

Požár postihl dům na atlantském předměstí. V něm žila přistěhovalecká rodina z Haiti. Dým a žár se začal valit i do prvního patra, kde žila. Zoufalá matka nevěděla, co se svými dětmi udělat. Chtěla je za každou cenu zachránit. Než aby skončily v plamenech, raději je vyhodila z okna, aby měly šanci na přežití.

Sourozenci dopadli na zem

Dvě děti ve věku 2 a 3 roky dopadly na zem. „Matka neměla jinou možnost,“ řekl jeden ze zasahujících hasičů. Utrpěly lehčí zranění a budou v pořádku. Jejich novorozený sourozenec by kvůli svému maličkému tělíčku takové štěstí neměl. Naštěstí stála v tu chvíli pod oknem Zna, která miminko chytila.

Chytila jsem miminko

„Paní nahoře začala vyhazovat svoje děti,“ prohlásila malá zachránkyně. „Chytila jsem novorozence ještě před tím, než dopadlo na zem,“ dodala. Právě díky Zně dopadlo neštěstí dobře. Zraněni při něm byli i dva dospělí, ale očekává se, že budou v pořádku.

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud