Drama v New Yorku: Letadlo se 150 lidmi přistálo bez podvozku

Letadlo přistálo v New Yorku bez části podvozku!
23. 7. 2013
09:01

Cestující, kteří letěli v Boeingu 737 z Nashville do New Yorku, se asi pěkně zapotili. Letadlo totiž na letišti LaGuardia přistálo bez předního podvozku, čumákem se zabořilo do země na konci ranveje. Ze 150 lidí na palubě se jich 8 zranilo!

Stroj Boeing 737 společnosti Southwest Airlines letící z města Nashville do New Yorku dosedl na letištní plochu z dosud neznámé příčiny bez předního podvozku. Podle některých svědků přítomných na letišti se přední podvozek během přistávacího manévru vůbec nevysunul, jiní americkým televizním stanicím tvrdili, že o něj stroj při přistání přišel.

Podle televizních záběrů skončilo letadlo "na břiše" s předkem skloněným k zemi. Žádné jiné známky poškození však nejevilo. Po přistání jej obklopily záchranné vozy a cestující byli evakuováni.

Podle prohlášení letecké společnosti utrpělo zranění pět cestujících a tři členové posádky. Žádné ze zranění není vážné. Příčinu závady stroje vyrobeného v roce 1999 úřady vyšetřují.

Několik hodin po nehodě, která se stala 23:45 SELČ, byl chod letiště částečně obnoven, cestující však i dnes musejí počítat s omezeními.

tarot666 ( 23. července 2013 09:06 )

Tak přistání bez předního podvozku není žádný drama...

Zobrazit celou diskusi
1080p 720p 360p
Další videa