Neděle 19. května 2024
Svátek slaví Ivo, zítra Zbyšek
Oblačno, déšť 19°C

Revoluce na českých cestách: Krajské dálniční známky!

Zachrání řidiče od zbytečného placení krajské dálniční známky?
Zachrání řidiče od zbytečného placení krajské dálniční známky?  (Autor: Archiv Blesku, ČTK)
Autor: sch - 
23. července 2013
08:01

Na začátku roku každý řidič jistě řeší dilema, jestli koupit dálniční známku za stále více peněz, nebo jestli se bez ní obejde. Nový návrh by teď ale mnohým vytrhnul trn z paty, především tedy těm, kteří jezdí jenom po okolí. Vláda má na stole novelu zákona, kde se mluví o krajských dálničních známkách!

O svoji dálniční známku už usiloval Karlovarský kraj pro tamní R36, zatím ale vždy neúspěšně. Uspět by pak mohl až teď, kdy má vláda na stole novelu zákona, ve které se mluví o známkách pro celou republiku.

„Děláme to kvůli tomu, aby občané příslušného kraje mohli jezdit, pokud nechtějí dálniční známku pro celou republiku, tak aby mohli využívat dálnice ve svém kraji,“ řekl pro TV Nova Josef Novotný, hejtman Karlovarského kraje.

15 známek po 300 Kč

Krajské dálniční známky by platily vždy na území daného kraje, byly by ale pětkrát levnější než celorepublikové – za 300 korun. Výhodné by to pak měli takzvaní víkendoví řidiči či jednoduše ti, kteří nejezdí nikam daleko.

Ministerstvu se návrh ale zatím moc nelíbí. „To by nám tady vznikl guláš, ve kterém by se nevyznali ani uživatelé, ani ti, co mají ty peníze vybírat,“ kontroval hejtmanovi ministr dopravy Zdeněk Žák.

erick007 ( 23. července 2013 09:27 )

Alex0800, ty evidentně tupá ovce jsi. Kdys totiž tupá ovce nebyl/a, chápal/a bys, že celostátní dálniční známka za 1500 zůstane zachovaná pro celé území ČR, kdežto ty krajské by měly platit jen v rámci jednoho kraje. Nikdo si tedy nebude muset kupovat 15 dálničních známek po 300 korunách, jak si některé tupé ovce evidentně myslí.

vobo1 ( 23. července 2013 08:58 )

my jezdíme jen kolem komína, tedy dálnice v Ostravě a ve Frýdku Místku, do Čech jezdíme vlakem, takže mně se to hodit bude

alex0800 ( 23. července 2013 08:34 )

SUPER, TEDY MÍSTO 1500KČ Z ŘIDIČŮ VYTÁHNEME ROVNOU 4500KČ A BUDEME JIM TVRDIT, ŽE JE TO LEVNĚJŠÍ!!! ZA CO NÁS MAJÍ? NĚKDO ZDE OČIVIDNĚ POTŘEBUJE VYSVĚTLIT, ŽE NEJSME TUPÉ OVCE, KTERÉ SI Z NÁS PŘEJÍ!! "POPRAVIT A JIŽ SE NEPTAT".. ONI TAKÉ VYMÝŠLEJÍ KRAVINY BEZ SOUHLASU VOLIČŮ!! ;-)

jana999 ( 23. července 2013 08:28 )

spíš by měly známky zrušit úplně, zvýšit daně za auto, jako to mají v německu a cizinci by si hned na hranicích museli kupovat tranzit a byl by pokoj, to vybírání mě přijde, že sežere víc peněz než do systému přibude

enriko ( 23. července 2013 08:09 )

A pořád budou vymýšlet další a další krávoviny. Tady se v těch vyhláškách, zákonech a nařízeních už ani prase nevyzná.

Zobrazit celou diskusi