Krvavé drama ve Vlasaticích: Bestie, která zabila své děti, je ve vazbě!

Autor: ČTK, mokk - 
20. července 2013
10:58

Krkavčí matka z Vlasatic, která má na svědomí smrt svých tří dětí, trestu rozhodně neunikne. Soud už ji poslal do vazby!

Krajský soud v Brně dnes rozhodl o uvalení vazby na jednatřicetiletou matku z Vlasatic na Brněnsku, která se přiznala k vraždě tří novorozenc. Informoval o tom jihomoravský policejní mluvčí Bohumil Malášek. Děti našla policie ve čtvrtek ve sklepě rodinného domku. Případ patří k nejzávažnějším kriminálním činům, které jihomoravští policisté v posledních letech vyšetřovali. Ženě hrozí doživotní trest.

Jedno dítě zemřelo zřejmě v květnu bezprostředně po porodu, dvě přibližně před rokem. Patrně šlo o dvojčata. Přesnou příčinu úmrtí všech tří novorozenců určí až soudní pitva. Policisté se kvůli věku obětí nevyjádřili blíže k okolnostem nálezu a způsobu provedení činu. Nezveřejnili ani pohlaví dětí. 

K odhalení případu přispěl gynekolog. Žena u něj byla v těhotenství na kontrole. Když znovu přišla po porodu, řekla mu, že dítě zemřelo v nemocnici. Lékař měl zřejmě pochybnosti a informoval policii. Když kriminalisté ve čtvrtek prohledávali domek a přilehlý sklep, objevili také dvě další těla.

Policisté zatím obvinili pouze matku dětí. "Ona tvrdí, že celou dobu své těhotenství tajila a manžel o ničem nevěděl. Je to otázka dalšího vyšetřování," řekl jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil. V rodině, která svépomocí opravovala menší rodinný domek, žily také dvě starší děti.

Matka podle vyšetřovatelů uvedla, že těhotenství tajila kvůli špatné finanční a sociální situaci. Kvůli podobným případům vznikly v posledních letech takzvané babyboxy, kam mohou matky anonymně odložit své novorozené děti, pokud se o ně z nějakého důvodu nemohou nebo nechtějí starat. Babyboxy takto zachránily 87 dětí, zatím poslední přibylo v červnu v Havlíčkově Brodě.

benik2004 ( 23. července 2013 10:52 )

Není romka!!!!

mrdkazeman ( 20. července 2013 22:23 )

Romka ne,ale Cikanka ano ,jinak za to muze Zeman a Istvan a jim podobni.

jahodarka ( 20. července 2013 20:32 )

Podívejte se na její fotky a zjistíte, že to byla romka..

qvitek.j ( 20. července 2013 16:53 )

Podle mého názoru jde o alkoholiky s demencí z alkoholu,takže těmto lidem je zcela všechno fuk..jsou v to prostě oba..a já jsem rodila sice jen jednou,ale myslím si ,že porod dvojčat nemohl jít jen tak hladounce..jako jeden nepozorovaný prd..takže jsou tom oba a doplatí na to ty dvě děti..

karamela1 ( 20. července 2013 15:54 )

Taky si nemyslím, že by to muž nevěděl, myslím si, že to vědět musel, možná byl přímo i spolupachatel. Souhlasím s Vámi, potrestat tvrdě a oba.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud