Pátek 24. května 2024
Svátek slaví Jana, zítra Viola
Oblačno, déšť 21°C
Nejčtenější
na Blesk.cz

Žena, která odhalila skandál s antibiotiky v mase: Jedy z Polska nejdou poznat!

Autor: so, mokk - 
28. června 2013
05:31

Novinářka Edyta Krześniak (38). Většina Polska ji má za hrdinku, která se nebála odhalit velký skandál s antibiotiky v mase. Zbytek ji nenávidí, protože upozornila na jejich otřesné praktiky.

Tedy ti zemědělci, kteří s podporou veterinářů cpou do hospodářských zvířat koňské dávky antibiotik. A maso s rakovinotvornými látkami se podle všeho dostává i do Česka. Edyta Krześniak, která v televizi TVN24 mafiánské spolčení odkryla, poskytla Blesku rozhovor.

Jaký byl impuls pro natočení vaší reportáže?

„Před několika roky jsem dělala reportáž o polských kuřatech. A došla jsem k jedinému výsledku: nejdůležitější je to, čím jsou kuřata krmena. Věnovala jsem se »osudu polského kuřete« a (bohužel) jsem se dostala na stopu farmaceutických látek, které byly podávány nejenom kuřatům, ale i jiným hospodářským zvířatům. Natáčela jsem to jako televizní reportáž, ale její realizace byla velmi obtížná. Oslovení, jen co se dověděli, jaké bude téma rozhovoru, přede mnou utíkali, najednou mi nebrali telefony a začali se přede mnou schovávat. Někteří se mne pokoušeli navést na jinou stopu, dokonce na jiná témata. Nakonec se mi ale podařilo přesvědčit několik osob, které mi pomohly!“

Co vás při práci na ní nejvíce šokovalo?

„Největším, ale tím pádem také nejhorším objevem, bylo, že se v chovu krůt hojně používá metronidazol. Ten je zakázaný jako krmení pro drůbež, která je určená na porážku, ale povolený pro ptactvo okrasné. A krůty byly v Polsku vždy považovány za »ušlechtilé« maso.“

Snědla byste po zkušenostech polské maso?

„Nechci se stát součástí propagandy a nechci hrotit volbu, jestli jíst maso, na ano – ne. Myslím, že celá ta kauza křivdí těm poctivým zemědělcům, protože i takoví přece v Polsku jsou. Ne všichni přikrmují zvířata antibiotiky nebo farmaceutiky z ilegálních zdrojů. Problém je pouze v tom, že nejde na první pohled tvrdit: to je dobré maso, a to zlé. Já jsem se zaměřila na patologickou stránku věci a myslím, že o tom nelze mlčet. Není možné kauzu zametat pod koberec, protože to by ve svém konečném důsledku znamenalo pokles prodeje masa, velké ztráty chovatelů a státu. Fungovalo by to jako bomba se zpožděnou roznětkou.“

Pouták Pouták | Blesk

e.44 ( 28. června 2013 15:55 )

Tak to jseš vedle. K věcem z pekárny je u cenovky přiložené přesné složení mimo jiné kvůli případným alergenům, u místních cukrářských výrobků taktéž. Vzhledem k tomu, že na sebe konkurence posílá občas kontrolu, nevyplatí se nikomu lživá informace, dojeli by na to. Chovatele hovězího znám osobně, jejich farmu jsem si párkrát prošla, kam se na ní v úrovni hrabou velkochovy. S ostatním je to to samé. Každý se tu zná s každým a nic se tu neutají. Pokud nevidíš rozdíl mezi nadnárodními řetězci a soukromými malými obchody, tak to bude chyba někde na tvé straně. 99% lidí možná tak nepozná šmejdy ve velkoměstě, ale na vesnici stále vládne zdravý selský rozum a každý tu něco chová či choval, pěstuje či pěstoval, ví jak kvalita vypadá a chutná, nedá se vážně opít rohlíkem. Na nějaké "trendy" si hrajou tak pražský "inteligenti" , tady ne, tady se používá rozum a zkušenost.

e.44 ( 28. června 2013 15:42 )

Jak naivní svádět to na kapitalizmus. Poláci byli vždycky kšeftařský šmejdi, co obrali koho mohli. Mají to v povaze. První negativní zkušenosti jsem s nima pobrala už za totáče a nijak zásadně se nelišej od těch současných zkušeností.

blackpetr ( 28. června 2013 14:32 )

ehmmm... Pohledem do nedávné historie zjistíš, že v Polsku kolektivizaci provedli mírně. Polské zemědělství bylo v obrovské míře celou éru lidového Polska tvořeno sedláky. Protože sedláci byli soběstační a nebáli se o své pozice v zaměstnání a žili v souladu s přírodou, půdou a morálkou staré doby, bylo přirozené, že zastrašování od víry v Boha bylo v Polsku neúčinné. -Každý sedlák je v podstatě kšeftman, minimanažer. Nedivím se, že jim po uvolnění ekonomiky spousta lidí přešla do sféry trhovnictví, prodeje. Bordel kolem šizení je už jen produkt toho co dnes nazýváme kapitalismus. Vyrob co nejlaciněji, nevadí když zákazníka ošidíš, pokud mu dáš pocit, že tím něco získal. A supermarkety nám ten pocit dávají. Supermarkety si objednali levné méně kvalitní výrobky, které se ziskem prodají. jak píše fortin (28. 06. 2013 12:19) nahoře: v kapitalismu každý okrádá lidi, na tom je kapitalismus celý postavený, jeden druhého vykořisťovat a šidit jak to jen jde, vrcholový stupeň kapitalismu je organizovaný zločin

mememumu ( 28. června 2013 14:01 )

Podle čárového kódu poznáš leda tak zemi, kde je daný výrobek "evidován", typicky proto, že zde sídlí jeho dodavatel. O zemi původu zboží nevypovídá vůbec nic. Stačí se podívat třeba na všechny ty mražené mořské ryby s "českým" čárovým kódem 859.

mememumu ( 28. června 2013 13:57 )

Tak fajn. Neboli v pekařství a curkářství naprosto netušíš, co jíš. Ty "místní chovy" jsou čehopak? Prasátek? Hovězího? Vidělas je na vlastní oči? Mají tam v těch chovech jatka? To sotva, viď? Asi tě překvapím, ale i supermarkety jsou soukromé. Neboli "soukromost" nezaručuje vůbec nic. Šmejdy si "soukromníci" klidně prodávat dovolí, protože 99% českých lidí šmejd nepozná, protože vůbec netuší, jak vypadá a chutná kvalitní zboží. Teď jim někdo řekl, že je trendy nakupovat u "soukromínků", tak to teda dělají.

Zobrazit celou diskusi