Středa 6. prosince 2023
Svátek slaví Mikuláš, zítra Ambrož / Benjamín
Zataženo, sněžení -2°C

Praze vládne Hudeček: Mladý primátor ale řetěz z Pána prstenů neoblékl

Autor: simao, ČTK - 
20. června 2013
11:38

Ve 34 letech bude šéfovat Praze. Již definitivně. Tomáš Hudeček z TOP 09 povýšil a ze zastupujícího primátora je rázem oficiální pražský král. Jeho zvolení dnes podpořily i hlasy ČSSD. Tak, jak se očekávalo. Tradiční primátorský řetěz však Hudeček však zůstal v krabici. Prý je jak z Pána prstenů.

Ve čtvrtek dopoledne začala volba nového primátora Prahy. Jediným kandidátem byl zastupující primátor Tomáš Hudeček, kterého nominovala TOP 09. Dostal 36 z platných 43 hlasů. Sám Hudeček přitom navrhl, aby volba byla tajná. Hudeček nyní bude vést jednobarevnou radu, která si dojednala tichou podporu ČSSD. Poté, co pražská ODS skončila po dlouhých 22 letech v opozici.

Řetěz nepřevezme

"Udělám vše pro to, abych tuto důvěru nezklamal. Nejsem příznivcem bezobsažných projevů. Hlavním úkolem je podle mne vrátit věcnost do správy věcí veřejných," řekl mladý primátor po zvolení. Zároveň přiznal, že nepřevezme tradiční odznak primátora Prahy - řetěz. "Primátorský řetěz mi připomíná řetěz z trilogie Pán prstenů. Jen tíží. Myslím, že mu bude dobře v Muzeu hlavního města Prahy," vysvětlil Hudeček.

Rozvášněná diskuze: Ani tenhle primátor prý není čistý!

Do rozpravy před samotnou volbou se přitom dnes zapojila řada občanů, zastupitelů hlavního města a také bývalý primátor Bohuslav Svoboda (ODS). Ten dnes litoval rozpadu koalice TOP 09 a ODS. Prý závidí vládní koalici TOP 09, ODS a LIDEM, že dokázala překonat rozpory a domluvit se na důležitých tématech.

Část řečníků zároveň upozornila, že nynější radní za TOP 09 včetně Hudečka jsou obviněni policií kvůli kauze Opencard. "Nevím, když jsme odvolali jednoho obviněného primátora, proč máme zvolit dalšího obviněného primátora?" řekl na adresu Tomáše Hudečka zastupitel a starosta Prahy 10 Bohumil Zoufalík (nezařazený).

Bývalá radní Aleksandra Udženija (ODS) zase vyzvala TOP 09 a ČSSD, aby přiznali, že v podstatě uzavřeli koalici. "Buďte upřímní a nazývejte to správným jménem," nabádala Udženija.

itartas ( 20. června 2013 13:57 )

Skandální troufalost Schwarzenberga nezná hranic. Já se ptám jakou praxí a jakými zkušenostmi je vybaven tento kluk, aby mohl zastávat tak vysoký post? Takže něčí lehce ovladatelná loutka, výborně!

jikar ( 20. června 2013 13:36 )

S růží k lásce schůdeček, s úctou Béda Hudeček

wimr ( 20. června 2013 13:05 )

co takový ucho ví o životě, kmotři se radujou a vymýšlej na něho finty a boudy, hudček je snadná kořist pro pražské loupeživé matadory z podsvětí

gustafucikova ( 20. června 2013 12:45 )

Město jako Praha by měl vést zralý, odborně i lidsky fundovaný člověk, nepošpiněný minulostí, stranictvím, a pokud možno velmi dobře situovaný ) tohle modrý a jakékoliv jinak barevné stádo které si rozdává trafiky, hledá kde by ještě urvali majetek a o město, lidi a prostředí jim nejde zde nemá co pohledávat. Nedělám si iluze, ale přesto bych novému primátorovi přál aby se snažil a dařilo se mu tak,jak si přejí lidé, nikoliv partajníci. Vím...asi naivní.

Zobrazit celou diskusi
Články odjinud