Rudé peklo v ČR: Teploměry praskají, teploty sahají k 34 stupňům

Autor: ČTK, psch - 
18. 6. 2013
13:17

Rudá mapa České republiky mluví za vše. Zatímco před dvěma týdny Česko atakovala voda, nyní ji vehementně střídá prudké sluníčko. Rtuť v teploměrech šplhá až k 34 stupňům Celsia, meteorologové varují před přehřátím a dehydratací.

Takže pravidla pro následující dny jsou jasná. Před vyjitím na slunce se namazat – a nikoliv alkoholem, nýbrž krémem – a to souvisí i s pitným režimem, než pivo na sluníčku, raději vodu ve stínu.

Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) zvýšil v Jihočeském a Plzeňském kraji stupeň nebezpečí z nízkého na vysoký, tropická vedra budou pravděpodobně atakovat teplotní rekordy.

"V teplém vzduchu se budou v odpoledních a večerních hodinách od úterý do čtvrtka jen ojediněle vytvářet silnější bouřky, doprovázené krupobitím, přívalovými srážkami a nárazy větru. Vyšší pravděpodobnost výskytu bouřek je v horských oblastech. Více bouřek očekáváme až při přechodu fronty v noci ze čtvrtka na pátek," uvedl ústav.

Teplota atakuje hranici 34 stupňů

Teplotní rekordy padaly už v pondělí. Nejvyšší teplota byla v Nedrahovicích-Rudolci na Příbramsku, kde naměřili 32,9 stupně.

Pozor na slunce

Meteorologové varují před pobytem venku, lidé by neměli chodit na slunce hlavně v poledních a odpoledních hodinách. Měli by také používat krémy s vysokým ochranným faktorem, pokrývku hlavy a brýle. Až do středy má být kvůli zeslabené ozonové vrstvě zvýšeno škodlivé UV záření až o 20 procent.

Už v pátek se má prudce ochladit, bude 20 až 25 stupňů a deštivo.

Horko v Česku

Pohřeb Karla Gotta

Parte Děti Karla Gota Rozloučení na Žofíně Záznam zádušní mše Hosté na zádušní mši O životě Karla Gotta Dědictví Bertramka

Hrob

Celé Česko truchlí. Zemřel Karel Gott, držitel čtyř desítek Zlatých slavíků. Jen málokterý umělec za sebou zanechá tolik děl, jako zesnulý zpěvák. Připomeňte si Mistrův život.

Vše o Karlovi Gottovi čtěte ZDE

xxxx666 ( 18. června 2013 19:54 )

Proboha když leje jsou titulky jak krá*va kdy se oteplí,když je teplo opět titulky kdy se ochladí,.tak sakra co PLESK vlastně chce za počasí..

naidka ( 18. června 2013 19:50 )

nevím, jestli vaše nadšení sdílejí třeba senioři, malé děti nebo lidi v panelácích. Pro někoho je příjemné teplo 25 stupňů, pro někoho 35 stupňů, holt, lidi jsou různí.

monicakmonca ( 18. června 2013 19:41 )

Zdarec. Mám pro Vás tip, je to unikátní finta, jak snadno vydělat peníze - jak pro ženy, tak pro pány Vydělávám si takto bez práce už nějaký čas a penízky přibývají!! Do práce chodit sice nepřestanu, nicméně když to jde, tak jsem vděčná za každé přilepšení!! Píše o tom na Petrblog.wz.sk

anetadela1 ( 18. června 2013 19:35 )

Jo přesně tak!!!

blekyn2012 ( 18. června 2013 17:21 )

eillenn: v redakci jsou h.o.v.a.d.a...

Zobrazit celou diskusi
Další videa