V Uherském Hradišti spadlo malé letadlo: Pilot se katapultoval

Autor: sč - 
17. 6. 2013
17:00

Druhé narozeniny může ode dneška slavit  pilot (70) společnosti Czech Sport Aircraft  Kunovice na Uherskohradišťsku. Malý sportovní letoun ho při zkušebním letu dle všeho zradil. Nad obydlenou částí vyskočil padákem a nic se mu nestalo. Letoun se zřítil na dvorek rodinného domu.

K havárii dne došlo 13.30  hod v Uherském Hradišti-Mařaticích. Podle neověřených informací zřejmě selhal motor. Pilot dvoumístného letadélka zastavil přívod paliva, odhodil kabinu a vyskočil. Bez úhony přistál na padáku v zahradě rodinného domu nedaleko hlavní silnice. Na zcela opačné straně, naproti benzinky, rovněž v zahradě, pak skončilo letadlo.

„Byl to šok. Přišla jsem domů a na střeše kůlny a zahradního domu letadlo. Manžel byl sice doma, ale prý vůbec nepostřehl, že tam spadlo. Až se  u nás objevil jeho pilot. Naštěstí se nikomu se nic nestalo,“ uvedla paní domácí Ivana Šmejkalová (55). „Doufám, že se nám už nic takového podruhé nepřihodí,“ dodala.

Video V Uherském Hradišti spadlo letadlo - Video - Slávka Červená

Pád letounu vyšetřuje policie i letecká inspekce. „Co se stalo není ještě zcela jasné. V úvahu připadá technická závada nebo chyba pilota. Jeho dechová zkouška byla negativní,“ konstatoval mluvčí policie Aleš Mergental.

Letadlo se nedá odstranit jeřábem či jinou technikou, protože je na zcela nepřístupném místě.Pracovníci firmy, která vyrábí malá letadla, budou muset stroj rozmontovat.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Konec kauzy Čapí hnízdo - Státní zástupce zastavil stíhání Andreje Babiše

mortis69 ( 18. června 2013 04:26 )

Jasně.Měl zůstat sedět a na tu benzínku to ještě nasměrovat Český retrokamikadze.Ty by jsi vyskočil ještě před startem-co?

hofihofi ( 18. června 2013 03:31 )

Jak to, ze se uz nehadas, kde jsou dementi?

hofihofi ( 17. června 2013 21:56 )

To psal nejakej "znalec" - pilot dr katapultoval, si ro plete s proudovym letadlem, odhodil kabinu - hehehe otevrel dveře. Tady do kramu sedaji trotlove.

hofihofi ( 17. června 2013 21:54 )

Jezisi Jano to jsou ale hovadinky, kdes tu pitomost vzala, to mne zajima,padak se ti otevre i při seskoku z baraku vysokého, a ty letadla letaji kilometry vysoko, nez něco placnes tak si o tom něco precti.

cipakus ( 17. června 2013 19:55 )

..kravina hned v nadpisu..(ten katapult)

Zobrazit celou diskusi
Další videa