Řeky klesají, Kalouskova hladinka stoupá! Poslechněte si další ještě vytopenější nahrávku

Miroslav Kalousek se dokázala propít do stavu, kdy nebyl schopný dát dohromady kloudnou větu. A to vše prý po dvou panácích!  (Autor: Archiv Blesku, ČTK)
Autor: simao - 
7. června 2013
15:40

AUDIO: Miroslav Kalousek přiznal, že před čtvrtečními rozhovory s novináři pil. Jenže jak hladina řek klesala, tak Kalouskova hladinka evidentně stoupala. Zatímco v rozhovoru pro Český rozhlas se zadrhával a drmolil občas, v dalším již nebyl schopný dát dohromady kloudnou větu.

Kalouskovi, jehož ministerstvo připravuje podobu úlev pro lidi, postižené povodněmi, volali tentokrát z redakce tn.cz. A zatímco v rozhovoru s redaktorkou Českého rozhlasu Kalousek váhal, zapomínal a občas se přeřekl, tady už mu bylo sotva rozumět. Ministr financí nedokázal ani pořádně udržet myšlenku.

"Mohu říct jednu jedinou věc. Ministerstvo financí... zvažuje spravedlivouuu... promiňte... ministerstvo financí zvažuje spravedlivý návrh... aaa ... Ještě jednou. Ministerstvo financí zvažuje spravedlivý návrh a ten návrh ještě není hotový... a pokud si přejeteee... Ještě jednou, promiňte, já jsem strašně unavenej. Tak ještě jednou...," soukal ze sebe Kalousek se značnými obtížemi a pomlkami.

Povodňový KalousekPovodňový Kalousek | Koláž Blesk.cz

Dnes se pak Kalousek nejprve vymlouval na to, že byl unavený, několik dní se nevyspal a že ho také vytopila velká voda v Bechyni na Táborsku, kde má chalupu. Jenže důkazy hrály proti němu. Na druhé nahrávce je Kalousek ještě "vytopenější". A tak šel nakonec raději s pravdou ven. Dal si prý jen dva panáky a úplně ho to odbouralo.

Video Opilý Miroslav Kalousek při rozhovoru: Sotva mu bylo rozumět - tn.cz

Na dnešním brífinku k povodním pak Kalousek dodal, že jde o něco, za co se stydí a mrzí ho to. "Nemíním se vymlouvat na francovky, či virózy," řekl ministr novinářům. Přesto přidal drobnou omluvu. Zopakoval, že tři dny nespal, což umocnilo vliv alkoholu. A sám navíc musí čelit povodním na vlastní kůži: "Dům, kde mám trvalé bydliště Bechyně, byl za 11 let vyplaven již potřetí," ukončil brífink Kalousek.

Další videa
Články odjinud