Rabování v Praze 8: Zloději vykradli dům, škoda za milion!

Ilustrační foto  (Autor: Foto Blesk)
5. června 2013
21:25

V kritické situaci opustili svůj domov, měli strach o životy, zdraví a svůj majetek. Bezcitní a všeho schopní zloději se evakuovaným obyvatelům z Prahy 8 vloupali do domu a ukradli v něm věci za milion korun.

"Policie vyšetřuje případ rabování v Praze 8, kde se do domu v zaplavené oblasti, z něhož byli evakuováni obyvatelé, vloupali neznámí pachatelé a ukradli z něj věci v hodnotě asi milionu korun," informovala mluvčí pražské policie Eva Kropáčová. Pachatelům hrozí až pětileté vězení. Podle mluvčí policejního prezidia Pavly Kopecké jde o šestý případ rabování při nynějších povodních v Česku.

Zatím není jasné, kdy se vloupání odehrálo, ani jak se zloději do domu, který je obklopen vodou, dostali. Podle Kropáčové jde v souvislosti se současnými záplavami o první velké rabování v Praze.

Vysoký trest

"Vloupání dnes odpoledne nahlásil soused, který viděl, že v domě jsou otevřené dveře. Patrový dům v Bohnické ulici stojí v zaplavené oblasti a není přístupný, proto musela na místo přijet hlídka poříční policie," řekla mluvčí. Dodala, že z domu zmizelo velké množství věcí, vyčíslená milionová škoda je teprve předběžná.

Policie případ vyšetřuje jako krádež vloupáním. Pachatelům vzhledem k tomu, že čin spáchali v době záplav a způsobili velkou škodu, hrozí až pětileté vězení.

Náměstek policejního prezidenta Tomáš Tuhý dnes oznámil, že policie do dnešního dne zaznamenala v postižených oblastech pět případů rabování. Většinu pachatelů se podařilo zadržet.

dadaveve ( 6. června 2013 14:28 )

dle toho soudím, že si jeden z nich

jaataj ( 6. června 2013 13:11 )

skoda ze ji nedaly vic penez a proti co jenom zavidej a maj rasisticky keci makajte vic at se maj ty hnedocesi lip

wimr ( 6. června 2013 12:30 )

dadaveve ( 6. června 2013 10:09 )

Jo! Stačilo se včera podívat na Novu! Romka, která byla naštvaná na tu bandu je naprášila, že berou podporu i v Anglii a tady si pak zpětně žádají o socku. Takže milej HOFÍKU tady máš podklady !!! Další blb co je hájil, tak se vlastně nic nestalo a ty kopance co dostala jí neohrožovali, protože oni asi umí kopat do správných míst!!!!! Do pr.... kde to jsme!!!!!

dadaveve ( 6. června 2013 10:03 )

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud