Chtěl ubránit hospodu před povodní a rabováním, zmlátili ho do bezvědomí

Ústí nad Labem zasáhla velká voda: Zatopila i hospodu (vlevo), kde trojice mužů při rabování zbila hostinského
Autor: simao, INT - 
5. 6. 2013
13:35

Jeho hospoda je pod vodou. Stoupání hladiny Labe přitom ústecký hostinský Ladislav Kratochvíl (58) sledoval s velkými obavami. Nejen však kvůli samotné vodě, bál se i rabování. Po ulicích se prý začaly promenádovat podezřelé skupinky. A obavy se dnes nad ránem naplnily. Surově ho napadla trojice neznámých útočníků a skončil v bezvědomí!

V ústecké čtvrti Střekov se voda valí přes povodňové zábrany. Také dál po proudu Labe, ve čtvrti Svádov, řádí velká voda. Ale nejen ta. Povodně jako příležitost k rabování využila skupinka lidí. Vydali se do hospody U Pešků, kde za pípou obvykle vládne hostinský Ladislav Kratochvíl.

Bili ho a zkopali

V noci na dnešek ve své hospodě přespal. "Voda stoupala a já jsem se bál rabování. Ulicí se potulovaly skupinky podezřelých lidí a já chtěl chránit svůj majetek," vysvětluje pro server tn.cz. Do jeho podniku pak nad ránem skutečně dorazila trojice mužů. Nejspíš si mysleli, že je restaurace opuštěná. Když narazili na hostinského, zaútočili.

"Dali mi pěstí, až jsem upadl na záda a ztratil jsem vědomí. Asi do mě museli kopat, protože mám pohmožděná žebra a záda. Potom utekli," dodal napadený muž, kterého nakonec odvezla záchranka.

Voda mu mezitím hospodu zatopila. Policie po trojici útočníků, údajně Romů, pátrá. "Takhle zneužívat povodně, to je prostě hyenismus. I když nic ukrást nestačili," má jasno zmlácený hostinský. Není to však první případ rabování během letošních povodní. Po útočnících však policie na rozdíl od dalších případů stále pátrá.

V téhle ústecké hospodě trojice útočníků surově zbila při rabování hostinskéhoV téhle ústecké hospodě trojice útočníků surově zbila při rabování hostinského | Reprofoto tn.cz

Z domku někdo odnesl šperky za 13 tisíc

Taktéž v Ústí zadržela policie nezletilou dívku, která se s páčidlem vyrazila loupit do bytu, zatímco se jeho majitelé evakuovali.

V pondělí chytili středočeští policisté pro změnu muže (33), který odcizil z rodinného domku v Chotusicích na Kolínsku šperky za 13 tisíc korun. V Kralupech pak včera řešila policie vloupání do dalšího domku, kam se vydal zhruba třicetiletý muž.

"Jsou to osoby recidivisté s bohatou kriminální minulostí," dodal k dosavadním případům policejní šéf Martin Červíček. Za rabování v době výjimečného stavu hrozí přitom pachatelům až 8 let vězení. Počet současných případů však zdaleka nedosahuje rabování z roku 2002, kdy policie řešila 51 případů.

Ve čtvrtek jako příloha tištěného Blesku vyjde šestnáctistránkový povodňový rádce zdarma!Ve čtvrtek jako příloha tištěného Blesku vyjde šestnáctistránkový povodňový rádce zdarma! | Blesk

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Aktuálně: Sněmovna na popud opozice jedná o vyslovení nedůvěry vládě Andreje Babiše

Další videa