Žáci zabité učitelky z Brna vzkazují vrahovi: Zasloužíš si smrt!

Autor: Ondřej Požár - 
26. května 2013
05:00

Popravte ho! Zaslouží si smrt. Tohle vzkazují bývalí žáci zavražděné učitelky Veroniky H. (†46) americké justici k údajnému vrahovi kantorky Kevinu Dahlgrenovi (20), který nyní sedí ve vazbě v USA, kde ho po příletu do Washingtonu zatkli ve čtvrtek večer středoevropského letního času agenti FBI.

Mladý Američan je obviněný ze čtyřnásobné vraždy v Brně-Ivanovicích, kde v domě kromě učitelky surově několika zbraněmi usmrtil i jejího manžela Martina H. (†50) a syny Davida (†17) a Filipa (†23).

Martin se syny působili jako muzikanti ve skupině Ukulele Orchestra jako Brno, která po tragédii zrušila veškerá vystoupení. A nejmladší David byl navíc dobrý fotbalista.

„Paní učitelka byla skvělá. Učila nás dějepis a češtinu. A díky ní jsme se všichni dostali na střední školy,“ uvedli při vzpomínkové akci u školy Jan Durda (17) a Martin Macháček (18).

Oba s dalšími bývalými i současnými žáky zapálili svíčky u portrétu zabité kantorky, pod nímž je velké Proč?

„Nechápeme, proč takhle umřela. A toho mladíka z Ameriky by tam měli popravit! Smrt za smrt, doživotí tady v Česku je málo,“ shodují se někdejší žáci Veroniky H.

Podle nich si Dahlgren nic jiného než trest smrti za čtyřnásobnou vraždu nezaslouží.

České ministerstvo spravedlnosti má nyní 60 dnů na doložení důkazů proti mladíkovi, aby mohl být vydán k brněnskému soudu.

tondapraha ( 24. října 2013 15:46 )

Ty bláboly nevymysleli děti,ale opět nějaká přemoudrá učitelka.Fakt je ten,že pokud v americe bude vubec tento podivný dopis,někdo číst tak stejně skončí v koši.Americké justici jsou názory dětiček z Brna u pr-dele.

popocatepetl ( 26. května 2013 13:31 )

Koukám, že tady to máte už od pátku černé na bílém od člověka, který za to na české straně odpovídá (šéf příslušného útvaru na Min. spravedlnosti) : http://***lidovky.cz/stane-dahlgren-pred-ceskym-soudem-usa-zlocince-vydavaji-avsak-trva-to-1kn-/ zpravy-domov.aspx?c=A130524_132948_ln_domov_spa Lidovky.cz: Pokud ho Spojené státy nevydají, bude stíhaný v USA? ...dle amerického práva je to vyloučené. Uplatňují zásadu tzv. teritoriality, což znamená, že pouze za trestné činy spáchané na jejich území jsou občané stíháni a postihováni. Lidovky.cz: Takže Dahlgrenovi by nic nehrozilo? Ve Spojených státech ne. V případě, že by ho nevydali, by bylo možné ponechat ho v mezinárodním pátrání pro případ, že by opustil území USA. V jiné zemi by ho bylo možné zadržet a žádat znovu jeho vydání. ...

maximillian ( 26. května 2013 12:54 )

ganzie :

popocatepetl ( 26. května 2013 12:38 )

Oprava: ... Klidně se může stát, že podle amerických médií také bude "vše hovořit ve prospěch Dahlgrena, proti podezření z jeho viny", záleží na tom, jaký úhel pohledu média zvolí. ...

popocatepetl ( 26. května 2013 12:34 )

Přijde na to, kde žijete. V britských a italských médiích téměř vše hovoří proti Knoxové, v amerických možná pro ni, ale já ten dojem nemám, ačkoliv mám ten nepříjemný úděl být těmi informacemi bombardován z médií už spoustu let. "Pro ni" mediální fakta hovoří až teď v posledních týdnech, kdy jí média dávají obrovský prostor. Klidně se může stát, že podle amerických médií také bude "vše svědčit proti Dahlgrenovi", záleží na tom, jaký úhel pohledu média zvolí. Zatím jeho kauzu hlavní americká média ignorují, s výjimkou prvního dne, kdy byl ještě na útěku. Pokud neproběhne řádné vyšetřování a řádný soud, nikdy nebudeme vědět, kdo opravdu vraždil.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud