Dopadli údajného čtyřnásobného vraha z Brna: Na letišti ve Washingtonu!

Podezřelý Kevin Dahlgren byl dopaden ve Spojených státech  (Autor: facebook.com, Ondřej Požár)
Autor: simao, op - 
24. května 2013
09:14

VIDEO: Nebezpečného Američana Kevina Dahlgrena (20), podezřelého z masakru v Brně-Ivanovicích, dopadli! A to na letišti ve Washingtonu. Byl již obviněn a nyní se bude jednat o jeho vydání zpět do Česka, kde podle policie zabil čtyři lidi.

Z Brna utekl do Vídně a odtud se vydal do Spojených států. Američan Kevin Dahlgren, který je hlavním podezřelým v děsivém případu čtyřnásobné vraždy v Brně, byl dopaden.

Policie ho zadržela včera večer na letišti ve Washingtonu. Nyní se bude jednat o tom, zda ho USA vydají do rukou české justice. Běžně své občany Spojené státy do zahraničí nevydávají. Čeští kriminalisté mají 60 dní na to, aby připravili pro americkou stranu podklady, proč by měl být Dahlgren vydán.

Policie prý věděla, že je na palubě letadla

Česká policie po údajném nebezpečném a ozbrojeném vrahovi, který měl zabít svou tetu, strýce a dva bratrance, pátrala intenzivně od středeční noci. Neštěstí se v Brně odehrálo ve středu pozdě večer v domku s velkou garáží, kde policie našla čtyři těla. Nakonec se policisté na stopu vrahovi dostali.

"Po shromáždění veškerých materiálů, které byly, jsme došli k závěru, že je pachatelem čtyřnásobné vraždy," uvedl jihomoravský policejní ředitel Leoš Tržil. Odtajnil, že policisté o Dahlgrenově letu věděli, ale informaci nevypouštěli na veřejnost, aby se podezřelý na palubě letadla o ničem nedozvěděl a nedošlo třeba k ohrožení jeho spolucestujících! O podezřelém však věděla posádka.

Video Šéf jihomoravské policie Leoš Tržil o dopadení Kevina Dahlgrena - Blesk - Ondřej Požár

Motiv masakru policie nezná

Američan přitom do Česka přiletěl, aby tady začal nový život. Azyl našel u své tety, učitelky Veroniky H. (†46) a jejího muže Martina H. (†65). Žil s nimi i jejich syny Filipem (†25) a šikovným fotbalistou Davidem (†16). Proč k jejich vraždě došlo, není jasné.

Vrah se však snažil před útěkem místo činu zamaskovat - požárem. "Šlo o úkladnou vraždu. Motiv neznáme. Je to pro mě těžko pochopitelný motiv. Nikdy jsem nic podobného neviděl," řekl dnes zkušený kriminalista Antonín Hrdlička, který se objasňováním vraždy zabývá. Dahlgrenovi v případě vydání hrozí podle něj doživotí.

Policie však také zjišťuje, jak se přesně dokázal dostat Dahlgren do Vídně. "Je možné, že jel autobusem či taxíkem. Přes média žádáme případné svědky, kteří by o jeho pohybu ve středu v noci něco věděli, aby se přihlásili na linku 158," dodal kriminalista Hrdlička.

Video Policie zatím neví, jak se Dahlgren dostal do Vídně: Kriminalista Hrdlička vyzývá veřejnost ke spolupráci - Blesk - Ondřej Požár

nejkaaaa ( 24. května 2013 14:32 )

Každej je nějakej..já na rozdíl od vás mám názor.A pokud dokážete vysvětlit co vás vedlo tohle napsat (i když velmi pochybuju) můžete něco vyplodit sám.A je ntupý může poznat tupého

rudyptak48 ( 24. května 2013 13:53 )

Jen doufám, že si nás američané zas nespletou s čečenci, jako v případu Boston, a vyřeší se to k oboustranné spokojenosti, jak se na demokratické země a spojence patří. Moc v to nedoufám. Možná budou zas vydírat s investicemi Westinghouse pro Temelín.

kov3 ( 24. května 2013 13:47 )

Toto mala byt sprava na titulke a nie svadba nejakej slapky...Alebo sa mylim?

valentinar ( 24. května 2013 13:45 )

A on si zmetek myslí, jak s náma tady vyje.bal. Škoda, že neuvidím, jak mu zamrzl úsměv, když ho měli.

dfghjk ( 24. května 2013 12:45 )

Sice píšeš, že ti to bylo od začátku jasný, ale spíš bych řek, že ještě teď žiješ v omylu. Tomu člověku hrabe a myslí si, že udělal lidstvu veliké dobro. Uvidíš, že až řekne své motivy, nebude tam nic z toho, co bývá motivem pro který spáchá vraždu normální člověk.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud