Tornáda zdevastovala Texas: Šest mrtvých, přes sto zraněných!

V Texasu zabila tornáda minimálně šest lidí
Autor: shp, ČTK - 
16. května 2013
08:10

Začalo to děsivým větrem a skončilo třemi velkými tornády, která brala životy a ničila domovy. Podle místních představitelů zabil ničivý živel nejméně šest lidí a dalších 100 zranil.

Tři tornáda zasáhla ve středu oblast jihozápadně od souměstí Dallas-Fort Worth v americkém státě Texas. Nejhůře byly podle mluvčí úřadu šerifa okresu Hood Kathy Jividen postiženy dvě lokality bytové zástavby na okraji města Granbury. Úřad má dosud potvrzených šest obětí, jejich počet se ale ještě může zvýšit.

V troskách hledají ty, kteří přežili

 Záchranáři a hasiči nyní prohledávají trosky zničených budov. Stovku zraněných potvrdil Matt Zavadsky z místní záchranné služby. „Tma nám nepomáhá, naši lidé se ale snaží na místě odvést tu nejlepší práci a najít všechny, kteří by mohli být uvězněni pod spadlými budovami,“ řekl.

Sledujte pořady Blesk Zpráv

Epicentrum S prezidentem v Lánech Ptám se, pane premiére

Redakce Blesk Zpráv pro vás každý týden od pondělí do čtvrtka připravuje pořad Epicentrum s rozhovory na aktuální témata. Kromě toho vám pravidelně přinášíme názory prezidenta Miloše Zeman v pořadu S prezidentem v Lánech a zpovídáme i premiéra Andreje Babiše.

Volby 2020 (podzim)

Krajské volby 2020 Senátní volby 2020

Buďte první, kdo se k tématu vyjádří.

Zobrazit celou diskusi
Další videa
Články odjinud